Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Domestikovanej Franta ze seriálu Most! se omluvil, že použil slovo "cikán"!

Zdroj: čsfd
+ Dalších 40 fotografií
romea.cz informuje
Zdeněk Godla, kterého momentálně můžeme na televizních obrazovkách vídat v roli Franty v seriálu Most!, se omluvil za použití slova "cikán" v rozhovoru pro server idnes.cz. Podle serveru romea.cz, který o jeho omluvě informoval, se Godla vyjádřil, že byla chyba v tom, že se nad slovy "cikán" a Rom nikdy nezamyslel.

Zdeněk Godla alias Franta ze seriálu Most!, který o sobě ve čtvrté epizodě řekl, že je domestikovaný, protože už nebydlí v Chánově, ale v paneláku, se pro server romea.cz k celé záležitosti vyjádřil. "Všem Romům, kterých jsem se dotkl se upřímně omlouvám, že jsem při rozhovoru řekl, že je mi jedno jestli jsem Rom nebo cigán. Že je mi milejší, když mi budou říkat cigán. Nevěděl jsem, že to není jedno. Nikdy jsem se nad tím nezamyslel a to byla chyba. Prosím, kdo můžete, tak mi odpusťte mou neznalost naší historie," uvedl herec.

Po rozhovoru s Godlou, během kterého slovo "cikán" použil opakovaně, vznikl na serveru idnes.cz tento článek, který slovo měl i v titulku - Cikánům musím vysvětlovat, že je to komedie, říká Franta ze seriálu Most!.

Godla serveru romea.cz svěřil, že použití slova nevadilo nikomu z okolí. Jeho význam pak ale Godlovi někdo vysvětlil. Slovo "cikán" tak, jak ho známe dnes, vzniklo v 11. století záměnou Romů za sektu tzv. Athinganů.

Celý článek serveru romea.cz naleznete ZDE

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články