Po malém Tomáškovi, který se domácími křížalkami z jablek snažil vydobýt cestu ke svému snu, tedy ultravýkonnému počítači, je to další neméně poutavý případ, tentokrát i se silným sociálním podtextem. Paní Vlaďka Pospíšilová se dala na výrobu a prodej domácích nudlí, protože je to dle jejích slov žena v nejlepších letech a nemá chrup.

„Mnozí z vás se mne ptáte, proč jsem se dala zrovna na domácí nudle. Před dvěma lety jsem se přestěhovala do Prahy za lepším výdělkem. Začala jsem pracovat v casinu, kde jsem si naivně myslela, že moje výdělky budou dobré. Opak je pravdou, měla jsem 66 korun na hodinu, pracovala jsem hlavně v noci, takže ve dne jsem spala. Jednoho dne jsem musela k zubaři, měla jsem kvůli nemoci delší dobu problémy se záněty zubů. Zubařka mi oznámila, že jich většina musí pryč. Poslechla jsem a půl roku jsem chodila na operace. Tři dny po zákroku jsem nastoupila opět do práce, kde jsem měla velké bolesti, ale abych zaplatila nájem, musela jsem to vydržet,“ svěřuje se Vlaďka na své facebookové stránce ručně krájených domácích nudlí.

„Jediné, co moje tělo snese, jsou zlaté zuby. Jeden stojí 7000 a já jich potřebuji nejméně 24. Tak jsem začala pracovat na nudlích, ale při mé práci se to nedalo, byla jsem v noci v práci a ve dne spala a neměla jsem sílu je dělat. Proto jsem se rozhodla dát v práci výpověď a pokusit se vydělat touto cestou. Zatím jsem jen na začátku…,“ doplňuje žena středního věku svůj příběh.

Stanou se nudle stejně tak prospěšnými a potřebnými jako křížaly malého chlapce, který pak stejně dostal svůj „komp“ od sponzora? Dočká se paní Vlaďka, se kterou jsme osobně mluvili, naděje, že se jednou bude moci zeširoka usmívat s plným počtem chrupu v ústech a nebude muset přemýšlet, zda řádně rozžvýká maso? Lidská solidarita a náklonnost k sušeným gastronomickým ingrediencím teď mohou díky „obyčejným“ domácím nudlím dosáhnout zcela nového levelu!