Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Domácí testování na covid se nevyplatilo: Žena z Brna skončila s krvácením v nemocnici

(ilustrační foto)
Zdroj: profimedia
koronavirus
Mladá žena z Brna skončila po laicky provedeném antigenním testu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny poté, co jí nešetrný odběr způsobil těžší krvácení. Její zdravotní stav vyžadoval operaci a aktuálně je hospitalizována. Lékaři před domácím testování na nemoc covid-19 varují a žádají, aby lidé raději vyhledávali odborníky.

O tom, že ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je aktuálně hospitalizovaná žena, u které při laicky provedeném odběru došlo k poranění zadní části dutiny nosní, informoval deník Blesk. Domácí testování si žena odskákala těžším krvácením.

Primářka Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pavla Urbánková uvedla, že krvácení si vyžádalo chirurgické řešení situace. „K poranění dutiny nosní může dojít při každém nešetrně provedeném odběru. Pokud někdo nedodrží jasně stanovená pravidla bezpečného odběru, může dojít k poranění sliznice nosní,“ řekla webovým stránkám nemocnice.

Pokud osoba, která provádí test neví, co přesně má dělat, riziko možného poranění je zvýšené. „Velká četnost prováděných testů zvyšuje pravděpodobnost toho, že stěr bude proveden nedostatečně odborně edukovanou a zacvičenou osobou, což zvyšuje riziko možného poranění. Zejména, když odebírající nemá dostatek informací o anatomii dutiny nosní a nosohltanu a nepostupuje šetrně,“ dodala.

Odborníci

Lékaři proto vyzývají, aby se lidé nechávali testovat odborníky, kteří vědí, co mají dělat a poranění vám nezpůsobí. Zdůrazňují, že v takovém případě je provedení stěrů bezpečné a proto není třeba se ho bát nebo se mu vyhýbat.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy