Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

3 slavné Češky, které rodily doma! Lejla Abbasová není sama, kdo riskoval

Lejla se pochlubila krásnou postýlkou…
Zdroj: My Baby Store
+ Dalších 17 fotografií
Někdo je za to odsuzuje, jiný nechápe a další souhlasně pokyvují. Domácí porody jsou v poslední době odtabuizovaným tématem a pro mnohé maminky jsou trendem. Kdo všechno ze slavných jmen prodělal domácí porod a co na něj říká? Vybrali jsme pro vás tři známé české osobnosti, které si domácí porod nemohou vynachválit...

1. Helena Houdová (37), Miss ČR 1999

Na první porod syna Dariena nemá rodačka z Plzně nejlepší vzpomínky. „Proběhl nástřih, který jsem nechtěla, dítě mi po porodu hned vzali, i když jsem si ho chtěla nechat, omdlela jsem,“ svěřila se Houdová. Druhý porod syna Daveeda proběhl v porodním domě s porodní asistentkou. Nakonec dceru Deiu odrodila doma. "Měla jsem ji pak hodinu na sobě, nikdo mi ji nerval, že ji musí zvážit a změřit,“ popsala šťastné pocity krásná Helena a pokračovala: "Nemusela jsem prožívat to hrozné ponížení, když vás přijdou prohlídnout a řeknou, ať roztáhnete nohy. Neměla jsem ani žádnou poporodní depresi,“ dodala s tím, že na domácí porod má jen ty nejlepší vzpomínky.

2. Lejla Abbasová (37), moderátorka

Nedávno přivedla na svět dceru Iman a domácí porod si nemůže vynachválit! Svěřila se, že doma chtěla rodit už své první dítě, syna Davida (5). V té době ale nesouhlasil tehdejší partner Michael Kocáb (62)! Z jejích slov vyplynulo, že si domácí porod užila a že se žádného nebezpečí neobávala. Prý jde o větší přirozenost.

3. Lenka Dusilová (41), zpěvačka

Původně doma rodit nechtěla, ale když už šlo o minuty, přijela porodní asistentka. „Chtěla jsem zůstat první porodní dobu co nejdéle doma a včas se vydat do nemocnice. Jenomže porod se rozběhl rychle a dobře a ve chvíli, kdy byl ještě čas zamířit do porodnice, jsem si najednou nedovedla díky intenzitě představit, že odjedu. A tak jsem se po poradě s asistentkou rozhodla, že zůstanu doma. A jsem za to neskonale ráda. Cítím ale zodpovědnost za takovou výpověď do médií,“ uvedla zpěvačka, která na domácí porod vzpomíná velmi ráda.

Související články

Další články