Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Domácí bio produkce: Trend letošního roku, díky kterému si doma vypěstujete řadu superpotravin

Zdroj: Pixabay
Bio produkce
Není vám jedno, co jíte a zajímáte se o zdravé stravování? Hledíte při nákupu na složení potravin a na postupy, kterými byly vytvořeny? Chcete ulevit přírodě a prospět svému zdraví? Pak si vypěstujte bio plodiny sami.

Domácí bio produkce patří čím dál tím více do běžného stravovacího plánu osob, které chtějí něco udělat pro své zdraví. Nejen, že díky domácímu pěstování máte neustálý přísun vitamínů a vlákniny po celý rok, ale navíc získáte nový koníček a zábavu pro volný čas.

Kromě klíčků na domácí pěstování potřebujete i další příslušenství. Základem jsou misky, sklenice či jiné nádoby na klíčení a vodu. Všechen sortiment ke klíčení získáte na eshopu nakliceno.cz

Proč klíčit rostlinná semena

Semena v sobě ukrývají obrovský potenciál, který poskytuje zdroj výživy pro růst nové rostlinky. V naklíčené podobě mají značný význam i v našem jídelníčku. V klíčcích nalezneme všechny potřebné a dobře stravitelné vitamíny, sacharidy, proteiny a zdraví prospěšné tuky, a to vše v přirozené a vyvážené podobě. Klíčit můžeme luštěniny (hrách, cizrnu, čočku, fazolky mungo a adzuki), ale i pšenici, ječmen, slunečnici, řeřichu, brokolici a mnoho dalších rostlin.

BIO semínka pro klíčení můžete zakoupit na nakliceno.cz

Nádoby na klíčení – misky a sklenice

Proces klíčení si můžeme významně usnadnit speciálními nádobami, s nimiž mohou pracovat i děti. Jsou to sklenice z borosilikátového křemičitého skla, opatřené nerezovým sítkem. Pokládají se ve stojanu do šikmé polohy, aby se po proplachování vodou držela uvnitř pouze vlhkost. Dalším pomocníkem jsou patrové misky ze zdravotně nezávadného akrylového plastu. Snadno se udržují v čistotě a s minimálním úsilím a výdejem energie máte za pár dnů klíčky plné vitamínů, živých enzymů a minerálních a stopových prvků. V miskách lze klíčit i různé druhy semínek současně ve více patrech nad sebou.

Sklenice a misky na klíčení můžete zakoupit na nakliceno.cz

Záruka kvality

Bio semena na klíčení jsou určené pro domácí pěstování se zárukou, že vám z nich vzklíčí 100% bio produkt, který vám dodá spoustu vitamínů, enzymů, minerálních látek, stopových prvků a hlavně skvělou chuť, díky které si na hotových klíčcích můžete pochutnat jak v čerstvé formě, tak jako na doplňku teplé i studené kuchyně.

Zkrátka a jednoduše, klíčky jsou zdrojem vitality, pevného zdraví a bio produktem, který si sami vypěstujete snadno, rychle a hlavně levně.

Internetový marketing a SEO řeší společnost SEOlight s.r.o.

Související články

Další články