Martin Dolenský měl těžkou autonehodu ve čtvrtek 6. dubna. Po 17. hodině odpoledne cestou na chalupu se jeho vozidlo střetlo s kamionem u obce Hořesedly na hlavním tahu mezi Prahou a Karlovými Vary. Režisér seriálu Vyprávěj podlehl na místě svým mnohočetným zraněním, ostatní účastníci dopravní nehody vyvázli bez zranění.

K nešťastné události došlo na rovném úseku silnice I. třídy. Dolenský v osobním vozidle značky Nissan z dosud nezjištěných příčin přejel vlevo do protisměru a čelně se střetl s kamionem.

„Vlivem nárazu byl nissan odhozen zpět do pravého jízdního pruhu, kde se střetl s vozidlem Škoda Octavia. Obě osobní vozidla skončila v pravém silničním příkopu. Tahač skončil částečně v levém příkopu a návěs v levém jízdním pruhu,“ píše web pozary.cz.

Co bylo příčinou dopravní nehody, šetří kriminalisté z Rakovníku. Stálo za nehodou telefonování za volantem? Alkohol? Nebo snad drogy? U režiséra byla nařízena soudní pitva. Provoz na silnici byl zprovozněn kolem 3. hodiny ranní. Škoda na vozidlech je více než půl milionu korun.