Katka fetuje od patnácti let. V devatenácti skončila v odvykacím zařízení, kde začala Helena Třeštíková sledovat její osud. Tenkrát to vypadalo nadějně. Katka pořád říkala, jak chce přestat a po boku měla přítele, který jí chtěl pomoci. Jenomže nakonec do toho spadl i on a ani jeden z nich nemohl uniknout z celodenního kolotoče shánění peněz a následně drog.

Katku od užívání heroinu nezastavilo ani těhotenství, v tu chvíli už bylo jasné, že závislosti se jen tak nezbaví. Ani její dcera Tereza nebyla dostatečnou motivací k tomu, aby přestala. Dnes má být dívence 10 let, s matkou není v kontaktu.

S Katkou to osm let po natočení dokumentu šlo akorát z kopce, život plný drog a přespávání ve squatech si vybral svou daň. O Katce nedávno pro magazín Refresher promluvil bývalý bezdomovec Karim, který zájemcům odhaluje temnou stranu Prahy. "Ta se teď prodává výhradně za drogy. Pořád, i když vypadá na sedmdesát. Dealerovi je to jedno. Katka se ze své závislosti dostat nechce a už ani nemůže, protože kdyby přestala brát heroin, tak umře. Bere 2,5 gramu heroinu třikrát denně,“ tvrdí.

A v šoku je i Helena Třeštíková, která se i po skončení natáčení dokumentu snažila s Katkou udržovat kontakt. Poslední novinky se ale dozvídá od svých známých. „Slýchávám od lidí, že je na tom blbě a bohužel se to potvrzuje,“ řekla Blesku s tím, že si s Katkou volaly. Jenomže poslední rok tomu tak není. „S ní je to tak, že vždycky má nějaký mobil, pak nemá peníze a prodá ho, takže ji nemám jak kontaktovat, vždycky se ozývala ona sama. A k tomu poslední rok nedošlo,“ dodává.

I když Třeštíková své svěřenkyni během natáčení dokumentu věřila a vždycky doufala, že si Katka dá život do kupy, teď už situaci tak optimisticky nevidí. „Nerada o někom říkám, že je to ztracený případ, ale tohle je hodně tísnivý příběh…“ uzavírá smutně.