V červnu 2013 se narodila Alexandře Kiňové (25) a Antonínu Kroščenovi (28) první česká paterčata. Mladý pár chtěl původně druhé dítě k synu Antoniovi (6), nakonec jich mají rovnou pět.

Česká televize natočila třináctidílný dokumentární seriál Paterčata, jehož poslední díl byl odvysílán ve středu.

Všechny odvysílané díly vyvolaly u společnosti emoce. Ale především nenávist k matce, která podle diskutujících na internetu nezvládá péči o děti, není dostatečně pokorná ani vděčná a neustále si jenom stěžuje na nedostatek všeho.

Naopak velké sympatie získal otec dětí. Antonín, který je v jednom kole a i podle obyvatelů Milovic, kde rodina žije, je jediný, kdo se s dospělých členů rodiny chová slušně a je s ním řeč.

Poslední díl ale také ukázal, jak moc záleží na střihu. Oba rodiče v něm prohlásili, že nejdůležitější je pro ně zdraví dětí a několikrát zopakovali, jak jsou rádi za pomoc, které se jim dostává, protože by to bez ní nezvládli.

Velkou roli v dokumentu hrála také hodně svérázná babička paterčat, na kterou nedají rodiče dopustit. Rozhodně se nepředvedla v dobrém světle. Sprosté urážky, nespokojenost se vším a neustále špatná nálada evidentně zapříčiňují hodně sporů rodiny s okolím.

A jak působí celá rodina na vás?