Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dokument k osmdesátinám Marie Rottrové: Usměvavá zpěvačka přiznává výčitky vůči své rodině

Marie Rottrová je stále pozitivně naladěná.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 13 fotografií
jubileum

Zpěvačka Marie Rottrová (79), která patří bezesporu k předním osobnostem naší populární hudby, oslaví v sobotu významné životní jubileum. Česká televize k této příležitosti odvysílá dokument Marie Rottrová: To mám tak ráda, jehož natáčení probíhalo na různých místech Ostravy, kde zpěvačka prožila polovinu života. Je plný jejích vzpomínek na dětství, profesní kariéru, ale i její partnery, jak profesní, tak i životní.

Marie Rottrová oslaví v sobotu 13. listopadu osmdesáté narozeniny. Díky filmařům, kteří s ní na prahu tohoto životního jubilea natočili dokument, budeme moci být v sobotu večer s touto usměvavou a optimistickou osobností také.

Pozitivní a usměvavá zpěvačka

V podstatě je to můj život,“ řekla Marie Rottrová o zpívání. „Já jsem většinou pozitivní a usměvavá,“ dodala se smíchem.

Zpěvačka zahájila svou kariéru před více než půlstoletím v rodné Ostravě. Její písničky těší a berou za srdce generace příznivců.

Diváci se v dokumentu To mám tak ráda podívají i do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, kde se zpěvačka v roce 2016 v utajení před novináři vdala za svého současného muže Milana Říhu. Uvidí ji ale také při práci v kuchyni i na zahrádce rodinného domku na okraji Prahy.

V poslední době musela oblíbená zpěvačka Marie Rottrová zrušit kvůli protiepidemickým opatřením velké množství koncertů. Několik se jich však přesto uskutečnilo a do zákulisí jednoho zamířili i filmaři. Kromě toho budou moci diváci nasát rodinnou atmosféru, která panovala v nahrávacím studiu při natáčení nové písně Pozhasínej. Tu pro ni napsal její nejmladší syn Vít.

V dokumentu vzpomíná také na své nejslavnější období v osmdesátých letech, které pro ni však znamenalo totální vyčerpání.

Deset koncertů během pěti dnů, to bylo moc. A já jsem musela přestat,“ svěřila se Rottrová v dokumentu. Vyhořelá zpěvačka ukončila na vrcholu popularity na několik let kariéru.

Dokument nejen o profesní dráze

Dokument nebude jen o její kariéře, zabývá se i jejími životními partnery a rodinou. Marie Rottrová velmi otevřeně přiznává výčitky vůči své rodině, které se nevěnovala tolik, kolik by chtěla a měla. Osud ji jako mladou maminku dvou kluků přivedl na hudební cestu, ze které nedokázala uhnout.

Marie Rottrová vystudovala gymnázium v Bohumíně, na kterém úspěšně odmaturovala v roce 1960. Její matka byla operetní pěvkyně a otec varhaník a sbormistr. Rodinné zázemí pro start své budoucí kariéry měla dokonalé.

Jejím prvním manželem byl kytarista Vlastimil Kučaj. Vzali se v roce 1962 a rozvedli se o deset let později. Z prvního manželství má dvojčata Vítka a Martina.

Jejím dalším osudovým mužem se stal zakladatel skupiny Flamingo Richard Kovalčík. Jejich lásku ukončila jeho smrt v roce 1975, kdy ve svých 37 letech podlehl rakovině. V roce 2016 se jejím manželem stal o generaci mladší obchodník Milan Říha, se kterým už předtím více než 10 let žili.

Dokument Marie Rottrová: To mám tak ráda odvysílá Česká televize v sobotu 13. listopadu ve 22:00 na programu ČT 1.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy