Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Doktorům zakázal, aby ho oživovali! Nejlepší kamarád Šafrdy (†46) z Walda Gangu promluvil

Vláďa Šafránek
Zdroj: David Zápal
+ Dalších 9 fotografií
Měli vztah skoro jako jednovaječná dvojčata, proto není divu, že smrt Vládi Šafránka (†46) alias Šafrdy jeho bosse z kapely Walda Gang pořádně rozsekala. Pavel Pásek (51) pro eXtra.cz na kamaráda zavzpomínal a prozradil, jak odmítl resuscitaci, kdyby zkolaboval!

„Vláďa měl v nemocnici domluvenou třítýdenní léčbu a zákroky. Jenže operace nešly udělat. Srdce by nezvládlo operaci plic a plíce zase operaci srdce. Asi třikrát jsem se mu nabízel, že ho do špitálu odvezu, ale už nechtěl být vůbec nikomu na obtíž. Nakonec ho tam před čtrnácti dny snad odvezla dcera,“ řekl Pavel Pásek našemu redaktoru.

„Doktorům tam řekl, že když zemře, aby ho už nenahazovali. Už byl smířený s tím, že se blíží konec, proto měl tenhle požadavek. Vysvětloval, že všechny věci už má vypořádané a asi nechtěl to utrpení prodlužovat,“ tvrdí principál Walda Gangu.

Příšerné dva měsíce

„Poslední dva měsíce jeho života byly strašné. Bydlel hned naproti mně v baráku, takže jsme se vídali opravdu denně. Ale nevěděl jsem, co už mu říkat, jak mu pomoci. Bylo to neštěstí. Naposledy jsme se pak viděli před čtrnácti dny, než šel do nemocnice. Pak jsme si už spíš psali. Byly takové pindy stárnoucích chlapů, kdy jeden je na smrt nemocný a druhý je na smrt naštvaný, že ten první umírá. Šlo o zprávy o tom, jak život stojí za houby a podobně,“ vzpomíná Pavel Pásek zvaný Buřt.

Ten se nám při žádosti o vyjádření v den smrti kamaráda omluvil, že mu vůbec není do řeči.

„Netušil jsem, že mě Vláďova smrt tak rozseká. Vždyť se s tím muselo počítat. Ale rocková kapela, to je zvláštní disciplína. Vytvářeli jsme spolu emoce, on něco zanechal ve mně, já v něm. Navzájem jsme se hodně ovlivňovali. Strávil jsem s ním deset let. Každý pátek a v sobotu jsme sedli do auta a jeli dvě stě kiláků na koncert. Za tu dobu víte o tom druhém naprosto všechno. Podle mě desetinu z toho netuší ani manželky a partnerky. Byli jsme si hodně blízcí,“ smutní Pásek.

Poslední natáčení

A jaký podle něj Vláďa Šafránek byl?

„Mám říct, že geniální, výjimečný a jedinečný? To jsou plky. Byla to prostě rocková hvězda se všemi manýry, k tomu taky kámoš, kumpán. Měli jsme se rádi a zároveň jsme si strašně lezli na nervy. Pořádně ho zapijeme, na to jsme všichni správní alkoholici. Snad tam nebudu bulet jako blbeček,“ připomněl vzpomínkovou pijatyku v hospodě, kterou hned na středu naplánoval s nejbližšími kamarády.

Fanoušci Walda Gangu naštěstí mají hodně na co vzpomínat.

„Na pódiu se už Šafrda neobjevil, jak si dlouhodobě přál, ale podařilo se s ním ještě udělat cédéčko Je tu léto. Celé ho na jaře nazpíval a v červnu pak vyšlo. Sice to nahrávání vypadalo tak, že se prakticky točilo postupně po verších, jak to nemohl udýchat, a se zvukem pomáhaly počítače, ale deska je stejně geniální. Do těch písniček dal úplně všechno,“ dodal Pavel Pásek.

Související články

Další články