Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Doktorka se mi vysmála za roušku: Eva a Petra mají koronavir, ukázaly selhání systému

+ Další fotografie
video
Dvě Češky, které jsou nakažené koronavirem, se rozhodly svůj příběh o nákaze natočit na video a sdílet s veřejností. Ženy s Covidem-19 chtějí poukázat na fakt, že bojovat s touto nemocí není žádná legrace a že nosit roušky je skutečně potřeba - první z nich se totiž zřejmě nakazila v MHD či v supermarketu. Reakce lékařů a hygieny na její prosbu o testování byly naprosto příšerné.

Jedna z Češek se jednoho dne probudila s horečkou, bylo jí zle a kašlala. Následoval hovor praktické lékařce, které popsala příznaky - doktorka ženu odkázala na linku 112. V tu chvíli začal boj o možnost otestování. „Volala jsem na 112, tam mi řekli, že pokud se nedusím a nejde mi o život, tak s tím nic neudělají a mám zavolat na hygienickou stanici,“ popsala Eva.

Na hygienickou stanici se žena dovolala až po více než čtyřech hodinách. „Řekli mi, že pokud jsem nebyla v zahraničí a nepřišla do kontaktu s nakaženou osobou, tak nemám nárok na testy, na nic, a mám jít za svou praktickou lékařkou. Ta se mi vysmála za roušku, jen tak na mě koukla, řekla, že mám obyčejnou chřipku, karanténa není potřeba a mám si vzít paralen,“ popsala.

Od Evy se nakazila i druhá žena, společně jsou doma v karanténě. „Horečky neustupují, máme pořád 38 až 39, strašné bolesti hlavy, celou sobotu jsem probrečela. Právě v sobotu už jsem si ale říkala, že když to není koronavirus, tak potřebuju antibiotika. S Péťou jsme se sebraly a jely metrem na pohotovost do Motola. Tam mě vyšetřila paní doktorka, která mě strašně seřvala, protože mám pravděpodobně koronavirus a asi jsem ji právě nakazila,“ popsala nakažená.

Nákaza v MHD?

Eva potvrdila, že člověk může být i několik dní v pořádku a příznaky mohou přijít až delší dobu po nakažení. „Nebuďte sobečtí a noste tu roušku. Já si myslím, že jsem se nakazila v MHD. Nebo v obchodě, to jsou dvě varianty,“ řekla Eva s tím, že v době, kdy už byla nakažená, ale ještě nebyla testovaná, byla v úzkém kontaktu s několika lidmi. Hygiena ji ale bere jako nemocnou ode dne, kdy byl výsledek pozitivní. „Pohybovala jsem se na přednáškách na Karlově univerzitě v době, kdy jsem už byla nakažená a byla jsem nejvíce nakažlivá. Byla jsem v kontaktu s mnoha lidmi. Hygiena ale tvrdí, že ten den, kdy jsem byla na přednáškách, ani řešit nebude,“ vysvětlila.

Shlédněte celé video Evy a Petry, které hovoří nejen o tom, kde se nakazily, ale i o postupu lékařů, hygieny a o příznacích. Obě se shodují na tom, že systém selhal a že průběh nemoci je velmi nepříjemný a bolestivý.

Související články

Další články