Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Doktoři se u Apolináře nenudí: Trojčata se narodila během jedné minuty!

Zdroj: Profimedia
Porod císařem

Vcelku neobvyklý jev se stal v pražské porodnici U Apolináře. Během jedné minuty se stihla narodit pomocí císařského řezu trojčátka Sofie, Viktorie a Tereza.  

Doktory čekala 11. srpna náročná operace, protože se měla pomocí císařského řezu narodit trojčátka. Jenže nakonec se ukázalo, že to žádný zdlouhavý proces nebyl, protože se všechny tři dívky narodily během jedné minuty.

Hned poté, co se narodily, byly položeny mamince na břicho. „Našim skvělým porodníkům se dokonce současně u všech třech podařilo zajistit tzv. pozdní/oddálený podvaz pupečníku. Tato metoda placentární transfuze poskytuje novorozencům objem krve a je z mnoha důvodů prospěšná, zejména u nedonošených dětí,” uvedla porodnice na svých sociálních sítích.

Dějí se u nás veliké věci

Provést takový úkon u předčasného porodu císařem a navíc u vícečetného těhotenství je prý velmi náročné, ale jim se vše povedlo na jedničku. Dívky byly pojmenovány jako Sofie, Viktorie a Tereza. „V naší porodnici se prostě často dějí velké věci,” napsali na sociální sítě.Související články

Další články