Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Doktoři přehlédli čtyři nádory na jejím mozku, ženě teď zbývají poslední dva týdny života

Manžel Lindsay Mark se stále nemůže smířit s tím, že přestože jeho
žena porazila rakovinu prsu, kvůli pochybení lékařů nakonec
stejně zemře.

Tak tohle je opravdu ostuda! Pokud lékař přehlédne jeden nádor, dá se to s přimhouřením obou očí ještě pochopit (zvlášť když je malý). Ale hned čtyři?

Dvaapadesátiletá Britka Lindsay Scrimshire tvrdí, že přestože si stěžovala na neustávající bolesti hlavy, zdravotníci z nemocnice Leicester Royal Infirmary opakovaně odmítali její prosby o provedení mozkového skenu. A to navzdory tomu, že nedlouho předtím se právě s rakovinou (prsu) léčila.

Když se po více než dvou letech konečně dočkala, bylo už příliš pozdě – skener odhalil nejen čtyři mozkové tumory, ale i metastáze v plicích a játrech. Matka dvou dětí tedy sice vyhrála svůj boj s karcinomem prsu, nicméně kvůli fatální chybě lékařů stejně zemře. Zbývá jí posledních několik týdnů života.

„Nechápala jsem, proč mě nechtějí skenovat. Brzy po ukončení léčby jsem začala trpět velkými bolestmi hlavy a bála jsem se, že je to opět rakovina. Ptala jsem se doktorů, jestli by se to nemělo zkontrolovat, ale řekli mi, že to není nutné,“ vzpomíná Lindsay. Po rentgenu lékaři dospěli k závěru, že trpí artritidou, a předepsali jí léky s protizánětlivými účinky a analgetika.

Její potíže ale nezmizely. Ba naopak – bolesti byly pořád horší a horší. Požadované vyšetření jí však bylo provedeno až v dubnu letošního roku. „Když se doktorka vrátila s výsledky, plakala,“ říká její sedmačtyřicetiletý manžel Mark. „Oznámili nám, že má čtyři velké nádory na mozku a nedá se nic dělat. Kdyby to zjistili o rok dva dřív, mohla mít alespoň nějakou šanci.“ Paní Scrimshire nyní zvažuje, že proti nemocnici podnikne právní kroky.

Související články

Další články