Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Doktoři přehlédli čtyři nádory na jejím mozku, ženě teď zbývají poslední dva týdny života

Lindsay Scrimshire a její manžel Mark se stále nemůžou smířit s tím, že přestože Lindsay porazila rakovinu prsou, kvůli pochybení lékařů nakonec stejně zemře.
Zdroj: dailymail.co.uk

Tak tohle je opravdu ostuda! Pokud lékař přehlédne jeden nádor, dá se to s přimhouřením obou očí ještě pochopit (zvlášť když je malý). Ale hned čtyři?

Dvaapadesátiletá Britka Lindsay Scrimshire tvrdí, že přestože si stěžovala na neustávající bolesti hlavy, zdravotníci z nemocnice Leicester Royal Infirmary opakovaně odmítali její prosby o provedení mozkového skenu. A to navzdory tomu, že nedlouho předtím se právě s rakovinou (prsu) léčila.

Když se po více než dvou letech konečně dočkala, bylo už příliš pozdě – skener odhalil nejen čtyři mozkové tumory, ale i metastáze v plicích a játrech. Matka dvou dětí tedy sice vyhrála svůj boj s karcinomem prsu, nicméně kvůli fatální chybě lékařů stejně zemře. Zbývá jí posledních několik týdnů života.

"Nechápala jsem, proč mě nechtějí skenovat. Brzy po ukončení léčby jsem začala trpět velkými bolestmi hlavy a bála jsem se, že je to opět rakovina. Ptala jsem se doktorů, jestli by se to nemělo zkontrolovat, ale řekli mi, že to není nutné," vzpomíná Lindsay. Po rentgenu lékaři dospěli k závěru, že trpí artritidou, a předepsali jí léky s protizánětlivými účinky a analgetika.

Její potíže ale nezmizely. Ba naopak – bolesti byly pořád horší a horší. Požadované vyšetření jí však bylo provedeno až v dubnu letošního roku. "Když se doktorka vrátila s výsledky, plakala," říká její sedmačtyřicetiletý manžel Mark. "Oznámili nám, že má čtyři velké nádory na mozku a nedá se nic dělat. Kdyby to zjistili o rok dva dřív, mohla mít alespoň nějakou šanci." Paní Scrimshire nyní zvažuje, že proti nemocnici podnikne právní kroky.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy