Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Doktoři našli této ženě těžkou nemoc. Vyléčila ji tím, že denně běhá maraton

Annette Fredskov uběhla 366 maratonů za 365 dní.
Zdroj: dailymail.co.uk

Když jednačtyřicetileté Annette Fredskov z Dánska před třemi roky diagnostikovali roztroušenou sklerózu, rozhodla se, že s touto zákeřnou chorobou bude bojovat opravdu netradičním způsobem – běháním.

"Poprvé jsem maraton běžela v říjnu 2010 a úplně jsem tomu propadla. Během následujícího roku jsem se v Dánsku zúčastnila celkem 51 malých maratonů. Ale ani to mi nestačilo. Chtěla jsem dokázat něco mimořádného," vzpomíná statečná žena, která sama sebe popisuje jako úplně obyčejnou matku a manželku.

Dvojnásobná matka si nakonec dala předsevzetí, že během jednoho roku uběhne 365 maratonů. Poslední den - 14. července – ale vzdálenost měřící 42 195 metrů pokořila hned dvakrát. Celkem tak za 365 dní uběhla neuvěřitelných 15 401 km. "Když jsem se dnes ráno probudila, cítila jsem se, jako kdyby mě přejel parní válec," napsala o den později na svůj blog.

Annete řekla, že jejím hlavním cílem bylo inspirovat další lidi trpící roztroušenou sklerózou. "Nic by nás nemělo odradit od toho, abychom si naplno užívali života. Každý z nás má nějaké sny a měl by se o jejich splnění alespoň pokusit," prohlásila a dodala: "Ještě před třemi lety jsem si myslela, že maraton není zdravý. Jenže dnes se cítím úplně skvěle a to neberu žádné léky. Zdá se, že moje nemoc je pryč a jsem přesvědčena, že klíčovou roli v mém uzdravení sehrálo právě běhání."

Související články

Další články