Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Doktor z Počátek šokoval při hledání pacientů: Žádní buzeranti a důchodci!

Zpráva všechny šokovala. (Foto je pouze ilustrační).
Obvodní lékař Miloš Beutl šokoval na svých sociálních sítích. Nabízel registraci novým pacientům, ale svou zprávu doplnil hodně drsnými požadavky. Rázně vymezil, kdo mu práh ordinace nepřekročí a jeho zprávu odsoudil starosta Počátek i Česká lékařská komora.

„Na chvíli uvolňuji nové registrace: prosím simulanty a buzeranty, aby se neregistrovali! Pro nemocné se pokusím udělat, co je v mých silách. Podmínka – vzdálenost od Počátek do 20 – 25 km, věk do 65 let (po 65 roce věku toho pro Vás ani já, ani medicína moc neuděláme, zvláště pokud jste se do této doby o své zdraví moc nestaral/a).“ napsal doktor Miloš Beutl na svůj Facebook a vyvolal tím vlnu znechucení.

„Nečekejte ode mě zázraky, jsem jenom obyčejnej obvoďák, ale ti, co mně znají, ví, že mám v medicíně heslo: ,S nikým se nese.u, ale na nikoho nese.u.´ Ještě pořád mě medicína baví, a když Vám budu umět pomoct, bude mi potom pršet do rypáku (budu hrdý, na to, že jsem Vám uměl pomoci.),“ dopsal ještě.

Na celou kauzu upozornil web Lidovky.cz, který lékaře oslovil. Beutl ale na dotazy novinářů nereaguje a svůj příspěvek ze sociálních sítí smazal.

Lékař se stal terčem kritiky svých kolegů. Jako doktor by totiž měl podle etického kodexu České lékařské komory ošetřovat všechny pacienty bez rozdílu věku, vyznání, politické příslušnosti, sexuální orientace či rozumové úrovně.

Oficiálně zatím na lékaře nikdo nepodal stížnost.

Související články

Další články