Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Doktor Li Wenliang zemřel: Chtěl varovat před nákazou koronavirem, zaplatil to životem

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Oftalmolog Li Wenliang zemřel ve věku 33 let. Byl jedním z prvních lidí, co se snažili varovat úřady a lidstvo před smrtící nákazou koronavirem. Po obvinění z šíření lživých informací musel slíbit, že s tím přestane. Nemoc ho zabila.

Li Wenliang v prosinci loňského roku pracoval v nemocnici ve městě Wu-chan, když si všiml u několika pacientů příznaků podobných nemoci SARS. Kolegům své poznatky ihned poslal a doporučil jim, aby začali nosit ochranné obleky. Varování zapříčinilo, že se informace začala šířit po celém internetu. Policie ho okamžitě obvinila z šíření lživých zpráv. Musel podepsat dokument o tom, že zveřejnění takové zprávy vážně narušilo společenský řád a musel slíbit, že v této činnosti přestane.

Koronavirus dostal i jeho

Poté, co rozšířil informaci o nákaze koronavirem, zveřejnil také svůj zdravotní stav. 10. ledna v příspěvku popsal, že začal kašlat, druhý den měl horečku a po dvou dnech ležel v nemocnici. Li Wenliang se taktéž nakazil smrtícím virem, což bylo prokázáno 30. ledna. Nákaze podlehl ve čtvrtek 6. 2. ve večerních hodinách.

„Vláda dluží doktorovi nejen omluvu, ale i vděk!“ psali lidé do komentářů na stejné sociální síti, kam Wenliang přidal příspěvek o infekci. „Chceme svobodu projevu!“ napsal další zhrzený občan do komentáře. „Pamatujte si to, jak se teď cítíte. Pamatujte si ten vztek. Tohle se znovu nesmí stát,“ dodal další muž v komentáři.

Související články

Další články