Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Doktor i přítel promluvili o stavu pilota F1 Michaela Schumachera: Bude na tom ještě někdy jako dřív?

Doktor i přítel promluvili o stavu pilota F1 Michaela Schumachera: Bude na tom ještě někdy jako dřív?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
NAROZENINY
Je tomu už více než sedm let, co Michael Schumacher během lyžování utrpěl vážné zranění hlavy, které ho téměř připravilo o život. Bývalý německý závodník formule 1 sice děsivý pád přežil, od té doby se ale informace o jeho zdravotním stavu dostávají na veřejnost jen zřídkakdy. Jak na tom tedy je? Co všechno dokáže udělat?

Michael Schumacher, který dnes má 51 let, je považován za jednoho z nejlepších závodníků formule 1 všech dob. Německý pilot, jenž nejdelší část své kariéry jezdil za Ferrari, zvládl vyhrát 91 závodů a získal sedm titulů mistra světa.

Nehoda Michaela Schumachera

Na konci roku 2013 však během lyžování ve francouzských Alpách spadl hlavou na skálu a poté bojoval o život. Rodák z německého města Hürth byl i v kómatu a rodina informace o jeho zdravotním stavu od té doby téměř nezveřejňuje. Čas od času ale něco na veřejnost unikne.

K Schumacherovi má velmi blízko bývalý šéf Ferrari a současný prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, jenž legendárního závodníka pravidelně navštěvuje. Jak to tedy se Schumacherem vypadá? „Michaela vidím velmi často, jednou nebo dvakrát za měsíc. Moje odpověď je pořád stejná - bojuje. Můžeme si jen přát, pro něj a jeho rodinu, aby se to zlepšilo,“ uvedl Todt pro RTL.

Schumacher je ve vegetativním stavu

O Schumacherově stavu hovořil i uznávaný neurochirurg Erich Riederer, podle něhož je slavný Němec ve vegetativním stavu. „Což znamená, že je vzhůru. Dýchá, srdce mu bije, pravděpodobně se může posadit a s pomocí udělat dětské kroky,“ řekl pro TMC. Směrem do budoucna ale moc optimistický nebyl. „Myslím, že je to pro něj maximum. Je nějaká šance vidět ho, jako byl před jeho nehodou? Opravdu si to nemyslím,“ dodal.

Schumacher závodil ve formuli 1 naposledy v roce 2012, už letos se ale v Michaelových stopách vydá jeho syn Mick, jenž bude jezdit za tým Haas. „Samozřejmě že ho (Michael) sleduje. Byli bychom rádi, kdybychom měli nového Schumachera na nejvyšší úrovni automobilových závodů,“ prohlásil Todt. Mick svému slavnému otci určitě dělá velkou radost.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy