Tohle je natolik neuvěřitelná výmluva, že se to dá pokládat téměř za dokonalý zločin, který nedokázala prokouknout ani vedoucí pošty a zloději tak umožnila volnou cestu k penězům.

„V pondělí odpoledne volal nějaký mužský hlas na poštu v obci Ježov a představil se jako policista. Sdělil, že za chvíli na poštu přijede zaměstnanec policie v pracovním obleku, který bude provádět dezinfekci kontaminovaných bankovek po údajném chemickém útoku. Pracovnici pošty dále sdělil, že uvedený zaměstnanec přijde zadním vchodem, aby ho čekala a zatím uzamkla hlavní vchod na poště,“ sdělil serveru Novinky.cz mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

A přesně tohle se také zanedlouho stalo. K poště přijelo auto s mužem v jednorázové bílé kombinéze s kapucí přes hlavu. Doposud neznámý pachatel byl dokonale maskován, a proto je pro policii opravdu těžké jej identifikovat.

Na obličeji měl jednorázový respirátor a pro jistotu si nasadil ještě sluneční brýle. Na rukou měl gumové rukavice, aby nezanechal žádné otisky. Vedoucí pošty takto bizarnímu příběhu uvěřila a zloděje vpustila dovnitř, aniž by musel předložit průkaz totožnosti.

„Muž pak přinesené bankovky rozložil na stůl, začal na ně stříkat z rozprašovače a následně je skládal do přinesené plastové krabičky. Poté řekl pracovnici pošty, aby vzala veškeré kovové peníze a tyto propláchla v umyvadle s vodou ve vedlejší místnosti s tím, že je také později bude dezinfikovat. Zatímco v umyvadle propírala kovové mince, muž z pošty i se všemi bankovkami v řádech desítek tisíc korun odešel,“ dodal mluvčí.