Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Dokonalá vánoční atmosféra. Romantický film Přání Ježíškovi dostal dojemný hudební videoklip

Romantický snímek Přání Ježíškovi, který momentálně boduje v českých kinech a i přes současnou nelehkou dobu dorazilo do kin 118 650 diváků, podpořilo před pár dny také vydání soundtracku s hudbou k filmu. Tu složil britský hudebník žijící už 30 let v České republice, James Harries. K ústřední písni Something Like This vznikl dokonce i videoklip, který z filmových záběrů sestříhal producent snímku, stříhač Adam Dvořák. Podívejte se na video, které eXtra.cz poskytla společnost Bioscop.

„Potěšilo mě, když jsem byl požádán, abych pro tenhle film složil hudbu. Po roce, jaký jsme všichni prožili, to byla docela úleva. Zdálo se mi trochu bizarní psát vánoční hudbu v letním horku, ale nakonec jsem si to opravdu užil,“ vysvětlil hudebník James Harries, který se dokonce pustil i do koledy.

„Cítil jsem, že to ke konci potřebuje českou vánoční koledu, tak jsem se odhodlal a napsat ji společně s improvizátorkou, herečkou a zpěvačkou Pavlou Sedláčkovou,“ odhalil pozadí vzniku hudby k filmu James Harries, který má za sebou práci i na snímcích Snowboarďáci, Rafťáci, Bobule nebo Lidice. Soundtrack, jenž vychází na labelu Tranzistor a fanoušci jej najdou na všech digitálních platformách, obsahuje kromě vánočních písní také největší hity Jamese Harriese. Zazní tu tak česko-britská koleda, vánoční rock’n’roll, swing i dětský sbor. Nechybí ani zvuk rolniček…

Zdroj náhledové fotografie a videa: Bioscop

Související články

Další články

Nejnovější kauzy