Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Dokonalá reklama versus krutá realita: Otestovali jsme za vás oblíbené wrapy z fastfoodu

Zdroj:
+ Dalších 8 fotografií
redakční test
V každém větším městě prakticky není možné, abyste nenarazili na nějaký ten fastfood. V dnešní době, kdy nikdo nemá čas a všichni někam spěchají, se všemožné fastfoody stávají hojně navštěvovanými stravovacími zařízeními. Reklamy vás lákají na šťavnaté hamburgery a wrapy, ze kterých vykukuje dokonale vypadající zelenina a chutné masíčko. Realita ale mnohdy bývá úplně jiná. Pojďme se podívat na to, jak dopadly v testu redakce eXtra.cz tři nejoblíbenější wrapy ze tří fastfoodů.

Všichni to moc dobře znáte a každý z nás to už bezpočtukrát zažil. Den blbec, kdy spěcháte tak, že vůbec nemáte čas se najíst. Ve většině takových případů jasně vítězí fastfoody, ve kterých dostanete rychle do ruky něco, co vám alespoň na chvíli zaplní žaludek.

Všude možně na nás vykukují reklamy, které nás lákají na dokonale šťavnaté masíčko, na němž je nádherná čerstvá zelenina a všechny tyto dokonalé ingredience jsou zabaleny v jedné placce, která vás svým vzhledem doslova vybízí k tomu, abyste si ji koupili.

Proto se redakce eXtra.cz rozhodla, že podrobí testu tři wrapy ze tří fastfoodů: McDonald's, KFC a Burger King

Největší porce masa

Všechny tři wrapy ze tří restaurací vypadají na reklamních poutačích na první pohled prakticky stejně a velmi lákavě. Je jasné, že skutečný wrap nikdy nebude vypadat jako v reklamě. Po vizuální stránce to ze všech tří wrapů vyhrál jednoznačně Twister z KFC. Následně jsme všechny wrapy rozebrali a zvážili jsme obsah masa.

U wrapu z Burger Kingu se v tortille nachází 70,96 gramu masa. U wrapu z McDonald's si pošmákneme na 93,52 gramech masa, což už je sice pěkné, ale i v této kategorii jasně vítězí Twister z KFC, ve kterém najdete 97,99 gramu masa.

Cena

Nejdražší ze všech tří zmiňovaných wrapů je Twister z KFC, který stojí od 89 korun. Na druhou stranu je v něm ale i největší porce masa. Stejně je na tom i wrap z Burger Kingu, který stoji také 89 korun, ale je v něm nejmenší porce masa ze všech tří. McDonald's wrap se drží zlaté střední cesty a zaplatíte za něj 85 korun.

Reklama vs. realita

S reklamou a realitou jsou na tom všichni tři výrobci stejně. Z obrázků nám slibují dokonale vypadající wrap s čerstvou zeleninou, ale realita bývá mnohdy zcela jiná. V tomhle ohledu si nemají absolutně co vyčítat.

Skutečné produkty připomínají ty inzerované jen vzdáleně. Někdy by možná neškodilo, kdyby trochu z té nablýskané iluze ubrali. Jaká je skutečnost se koneckonců můžete podívat v galerii.

Související články

Další články