Casey Gemmel (37) z Austrálie miluje superhrdiny, komiksy a vše s tím spojené. Když se ale jednou viděla na fotografii v kostýmu oblíbené Batgirl, byla v šoku. „To nebyla Batgirl, ale Fatgirl,“ směje se.

Žena měla nadváhu celý život. Ráda jedla, milovala fast foody a pizzu. Během mateřství ještě přibrala a její váha se zastavila na 159 kilogramech. Když se děti narodily, všechna jídla po nich dojídala. „Věděla jsem, že jsem jako maminka trochu nabrala. Že to je ale tak špatné, jsem si asi nikdy nechtěla připustit,“ řekla.

Nikdy se jí totiž nechtělo vařit, a tak si často jídla objednávala. Dieta jí nic neříkala a cvičení také nevěnovala moc času. „Kamarád dal na Facebook fotografii, kde jsem v kostýmu superhrdinky vyfocená z profilu. Obleček, který měl být šaty, jsem měla spíše jako tričko a musela jsem si k tomu vzít legíny, abych zakryla rozteklé nohy. To mě úplně vyděsilo!“ řekla. Pak hned našla váhu a zjistila, kolik vlastně váží. A zhrozila se.

Řekla si, že se sebou musí něco udělat. Hned si stáhla do telefonu aplikaci na běhání a začala se hýbat. Sice nevěřila tomu, že zhubne, ale snažila se aspoň pro svůj pocit. Běhala, chodila na procházky, začala se mírnit v jídle. Všechny své neřesti vyškrtla z jídelníčku. Po dětech přestala dojídat a začala vařit. Jedla hodně zeleniny, libového masa a ovoce.

A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Během roku zhubla 35 kilogramů. To se jí povedlo i další rok a po 70 kilogramech se cítí jako znovuzrozená. „Teprve teď se cítím jako skutečná superhrdinka,“ raduje se Casey.