Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Dokola si říkám proč: Zdrcená matka se rozhodla pro domácí porod, Valentýnka nepřežila…

Luna Valentina domácí porod nepřežila
Zdroj: archiv
Truchlící matka si sype popel na hlavu, je ale pozdě. Rozhodla se pro domácí porod, vše probíhalo v pořádku, pak ale nastaly komplikace a její novorozená dcera Luna Valentina nepřežila. Ona teď založila charitu pro podobně postižené ženy a zároveň všechny vyzývá, aby rodily v porodnicích.

Aimee Green nedala na rady odborníků ani kamarádek a rozhodla se svou dceru Lunu Valentinu přivést na svět doma. Holčičku to stálo život. Vzápětí si založila blog, v němž pláče nad svou hloupostí. „Pořád jen všem opakuju, jak je mi to líto. Bylo to celé moje chyba. Proč jsem jen rodila doma? Proč jsem nešla do porodnice, jak mě všichni nabádali? Proč byla 11 hodin Luna v pořádku a těch posledních pár minut už ne? Co jsem to udělala? Jak se mám omluvit jejímu tatínkovi Ryanovi? Co když mě už nebude milovat? Nemůžu ztratit i jeho… Moje rodina mě nenávidí…“ píše Aimee.

Holčička se narodila bez známek života poté, co praskla pupeční šňůra. V porodnici by si s tím hravě poradili, takhle už Lunu nedokázali zachránit. Prvorodička Aimee se tu hroznou zprávu dozvěděla na neonatálním oddělení, kam s dcerou s Ryanem přijeli. „Bylo to, jako by do mě narazil vlak. Plakala jsem tak, že jsem nemohla dýchat. Srdce mi to rozdrtilo na tisíc kousků,“ říká zdrcená Aimee.

Dvojice následně založila charitu, která má pomáhat truchlícím párům v podobné situaci.

Související články

Další články