Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dokáže to? Britka Francesca Jones chce být tenisovou světovou jedničkou, má to ale jeden háček. Má pouze čtyři prsty na každé ruce!

Tohle si zaslouží obrovský respekt.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Nevymlouvá se na to, že jí osud nedopřál stejný počet prstů jako jejím vrstevníkům. Naopak chce být úspěšnější než většina z nich. Příběh Britky Jones možná jednou vstoupí do tenisových dějin. Už nyní je třeba ji respektovat, hrát totiž s osmi prsty je velká fuška.

Většina z nás má problém vrátit tenisovou raketou míček na druhou stranu i se standardním počtem prstů na rukou. Patnáctiletá Britka to zvládne se čtyřmi prsty na každé ruce a navíc tak dobře, že letos nastoupila i ve Wimbledonu.

Kromě osmi prstů na rukách má handicap na nohách, tam jich má totiž dohromady pouze sedm! Jedná se o vzácný syndron ektodermální dysplázie, který způsobuje poruchy vývoje prstů. Někdo by se s něčím podobným styděl vyjít z bytu, jenže to není případ tenistky, ta bojuje a chce dosáhnout na mety nejvyšší.

„Můj syndrom mi pomohl stát se osobností, jakou nyní jsem,“ sdělila v rozhovoru pro The Daily Telegraph. „Doufám, že i s ním dokážu být v budoucnosti hodně úspěšná.“

A když jsme u těch cílů, tak Jones není zrovna skromná, chce totiž na tenisový trůn. „Chci být nejlepší na světě. Chci, aby lidé pochopili, že se dá dokázat naprosto vše. Vždy jsem chtěla být tou nejlepší na světě. Triumf ve Wimbledonu je asi největším lákadlem,“ popsala svůj sen. No uvidíme, zda to dokáže. Konkurence v ženském tenise je obrovská a nebude to jednoduché…

Související články

Další články