Při rozcvičce si Špotáková zpívala a smála se. Byla uvolněná dokonce i během celého finále. Na první pokus hodila 58,48 metrů a byla tak na průběžném devátém místě. Při druhém už pokořila pětašedesátime­trovou hranici. Hrot oštěpu se do země zapíchl na 66,76 metrech a tak se Barbora ujala vedení, o které už ji žádná ze soupeřek nepřipravila.

Lídrem letošních tabulek byla zatím Chorvatka Kolaková, která však na MS skončila bez medaile. Olympijská vítězka z Ria letos neměla moc dobrou formu. Ještě hůře dopadla obhájkyně titulu z Pekingu Němka Katharina Molitorová, která skončila na sedmém místě.

Špotáková už před finále mluvila o tom, že se pravděpodobně jedná o její poslední velký boj o medaile. Proto si celý ten souboj a nervy užívala. S úsměvem na tváři pak po výkonu roztleskala celý stadion.

„Neumím popsat své pocity. Nevím, jestli si to vůbec zasloužím,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi Špotáková. „Je to moje sezóna, jsem na tom opravdu dobře. Navíc tady je to moje místo, můj stadion. Jsem tu neporazitelná a nevím proč,“ doplnila.