Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dojemný vzkaz ze záhrobí: Karel Gott (†80) 22 měsíců po smrti posílal dárky a láskyplné vzkazy

Zdroj: profimedia
+ Dalších 7 fotografií
PLÁČ

Mistr Karel Gott (†80) sice už na věčnost odešel 1. října 2019, ale doteď má posmrtně velký vliv na své blízké a přátele. Manželku dokonce zaúkoloval, aby jim poslala knihu i s velmi dojemným osobním vzkazem, který mnohé rozplakal. Obrázek naleznete v galerii.

Karel Gott poslal poděkování

O vzkazu opatrně na sociálních sítích psaly některé celebrity, ale až naší redakci se ho podařilo získat (viz fotogalerie). Patřil totiž jen vyvoleným. Je natolik emotivní, že některé naprosto odboural.

„Díky vám, Karel Gott,“ stálo na lístečku, k němuž ještě jeho manželka přidala: „Ať na Karla vzpomínáte s láskou… Srdečně a s díky vaše Ivana Gottová,“ nezapomněla se připodepsat vdova.

Zpěvák plakal dvě hodiny

Ivanka Gottová mi poslala knížku i s pozdravem od Karla. Projel jsem si to a přečetl a probrečel jsem nad tím dvě hodiny. Knížka mě úplně dostala, je z ní cítit energie Karla. A k tomu ten přiložený lístek. Ten dostali asi všichni, které měl rád a nechal jim to poslat. To mě úplně rozstřelilo,“ řekl eXtra.cz jeden z obdarovaných Bohuš Matuš.

Chvála i kritika

Těžce nemocný Karel Gott knihu psal až do svých posledních chvil. Mnozí ji chválí, že je to nejvýpravnější dílo, které kdy o Karlu Gottovi vyšlo.

První dojmy eXtra.cz z knihy Karel Gott - Má cesta za štěstím byly ohromující. Oproti předchozím, horkou jehlou šitým knihám o Mistrovi, které vyšly v co nejkratší době po jeho smrti, je patrné, že na Gottově (auto)biografii si dala Ivana Gottová a její tým extrémně záležet. Už když knihu s působivou obálkou, na které se skví snímek respektované fotografky Lenky Hatašové, poprvé vezmete do ruky, pochopíte, že tato "bichle" jen stěží snese srovnání. Téměř 3,3 kilogramy vážící publikace s pevnou vazbou o rozměrech větší A4 obsahuje téměř 700 stran nabitých informacemi a 1 800 fotografiemi.

Jiní ale zase naopak vyčítají, že se nemohou spolehnout na to, že s textem nikdo po smrti zpěváka nemanipuloval.

Související články

Další články