Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Dojemný vzkaz otci sester Geislerových, který se upil: Jednou se vydáme na tvoji skálu

Dojemný vzkaz otci sester Geislerových, který se upil: Jednou se vydáme na tvoji skálu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
láska
Je tomu už 12 let, co slavné sestry Geislerovy přišly o tatínka. Petr Geisler skonal den před nedožitými 60. narozeninami kvůli cirhóze jater. Na lékaře a japanologa jeho děti dodnes vzpomínají s obrovskou láskou a úctou, Ester (36) sdílela na sociálních sítích dojemnou vzpomínku.

„Pil, aby s tou svou křehkostí a zároveň obrovskou inteligencí vůbec dokázal čelit normálnímu životu. Ale pamatuji si ho hlavně jako strašně vtipného a vnímavého posluchače a vypravěče. Jeho talent vyprávět má po něm Lela. Chybí mi ten jeho humor,“ řekla už před lety Aňa Geislerová časopisu Elle.

Otec slavných Geislerek Ani, Lely a Ester, lékař a japanolog Petr Geisler, holdoval alkoholu. „Byl strašně křehký člověk a vůbec nezvládal tenhle svět. A přitom mu všechno tak šlo. Když nepil, byl introvertní, tichý. Uzavřený, dojatý, smutný,“ řekla herečka.

V neděli uplynulo už 12 let od jeho smrti, v pondělí by pak oslavil narozeniny. Petr zemřel den před 60. narozeninami. Ester Geislerová sdílela na sociálních sítích dojemnou vzpomínku. „Chybíš tady! Tvoje moudrost, humor, historky, smích, slzy od smíchu, obejmutí, mokasíny bez ponožek, kostkované košile, hra na piano, broukání Brela, víno v hrníčku, omáčky a čokoládový košíčky... Těším se, že se jednou vydáme na tu tvoji skálu na Fuji, pojmenovanou po Tobě! Skála Petra Geislera! Jednou tam vyrazíme, všechny tvoje děti,“ napsala na Instagram.

Lékaři, vystudovanému expertovi na japanologii, sice diagnostikovali těžké onemocnění jater již koncem 80. let, ale podle blízkých přátel Petr Geisler na jejich dobře míněné rady nedbal a dietu nedržel. Přesto s nemocí bojoval skoro celých dlouhých dvacet let.

Související články

Další články