Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Dojemný příběh tygra Jonase. Čím vším si musel projít tento oscarový hrdina?

Tygr Jonas v Oscary ověnčeném dramatu Pí a jeho život pořádně cenil zuby. Jeho život ale daleko lépe vystihuje přiložené video. Na tygra ussurijského byl až neuvěřitelně jemným a přátelským stvořením. Právě proto na něj jeho lidská rodina z kanadského Bowmanville už nikdy nezapomene.

Jonas dorazil do zoo v Bowmanville jako malé, několikatýdenní kotě. Již v takto útlém věku projevoval svou vstřícnost, když si velice rád hrál se zaměstnanci zoo i jejich psy.

V roce 2010 pak přežil několik dní jen díky plechovkám kočičího žrádla. Jeho přívěs, který sdílel s dvěma velbloudy, byl totiž ukraden. Quebecká policie ho naštěstí nakonec po zběsilém pátrání našla v pořádku.

V roce 2011 pak přišla jeho velká filmová chvíle. Pro natáčení filmu Pí a jeho život byli nakonec použiti celkem čtyři tygři. Kdykoliv ale v záběru uvidíte tygra společně s hlavní hvězdou filmu Surajem Sharmou, jedná se o Jonase. Ostatní tygři byli příliš nebezpeční.

Několik měsíců po natáčení našla rodina Hackenbergerových svého miláčka ležícího na zemi, lapajícího po dechu. Jonas okamžitě putoval na operační stůl. Veterinář pak bohužel našel vrozenou vadu neslučitelnou se životem. Anomálie na tygrově bránici tlačila na plíce a Jonas tak nemohl dýchat. Zemřel na operačním stole. Bylo mu necelých 14 let.

Pojďme ale na chvíli zapomenout na jeho smutný osud. Přiložené video nám totiž připomíná veselejší období Jonasova života. Plný sil zde hraje perfektně part kočky domácí. Skvěle překáží, zabírání místa mu jde minimálně na stříbrnou medaili, a předstírat, že tričko naprosto nevhodné ke hraní si vytipoval zcela náhodně, mu jde také skvěle.

A co vy? Brali byste domů takového mazlíka? Jen podotýkáme, že tygři spořádají za den 35 kilogramů masa a v zajetí se dožívají až 26 let.

Související články

Další články