Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vendula Pizingerová koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dojemný příběh pravé lásky v době koronaviru: Po smrti ženy odmítl další léčbu

Zdroj: Rodina Dartnallových
+ Dalších 5 fotografií
dojemné
Koronavirus má na svědomí už mnoho obětí a jen opravdu málo z nich bylo dobrovolných. Například pár seniorů zemřel ve stejný den a pojilo je tak silné pouto, že i když jeden z nich zemřít nemusel, rozhodl se tak. Dojemný příběh z Anglie dokazuje, že lze mít i pohádkový vztah a pravou lásku...

Čistá a pravá láska stále existuje a lidé jsou schopni pro ni udělat cokoliv. Někdy dokonce i zemřít. Důkazem je pár Bill a Mary Dartnall, kteří se nakazili koronavirem. Oba leželi ve stejné nemocnici Southampton General Hospital v Anglii.

Pohádkový vztah

Pár spolu byl už od padesátých let, přesně 63 roků a Mary porodila dvě dcerky – Rosemary a Ann. Mary se věnovala včelaření a Bill pracoval jako kominík. Vztah jako z pohádky však přerušila pandemie koronaviru. U Mary se nákaza potvrdila jako první, když doma omdlela. Manžel Bill na tom byl o dost hůř, o několik dní později prodělal mozkovou mrtvici a po přijetí do nemocnice také zjistili, že je nakažený.

Strávili spolu poslední dny v nemocnici, drželi se za ruce a jejich dcery sledovaly, jak pomalu odcházejí. Mary odešla jako první a hned, jak se to manžel Bill dozvěděl, stáhl si kyslíkovou masku a odmítl další léčbu. „Když mu řekli, že máma umřela, sundal si masku a řekl jasně, že další kyslík už nechce,“ vysvětlila dcera Rosemary. Bill a Mary zemřeli ve stejný den.

Nechtěl žít bez ženy

„Dál se o něj starali a o pár hodin později zemřel ve spánku, bez bolestí,“ doplnila dcera. „Táta asi nechtěl žít bez mámy. Byli jeden tým a je složité si představit, že by fungoval jeden bez toho druhého,“ vysvětlila Rosemary. Angličané mají právo odmítnout léčbu a jejich rozhodnutí musí být respektováno, i když to může v některých případech znamenat smrt.

Dcery ke svým milovaným rodičům nemohly. „Je hrozné přijít o rodiče. Ještě horší je nemoci je držet za ruce a být s nimi až do konce. To je strašně těžké,“ dodala Rosemary pro BBC News.

Související články

Další články