Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dojemný příběh: Pes zachránil v Česku člověka před sebevraždou! Nesvadbová byla u toho!

Policejní kynolog Libor Valečko, pes Ramses a Bára Nesvadbová.
Zdroj: herminapress.cz

Loni před Vánoci se u Turnovska stala děsivá příhoda. Večer kolem šesté hodiny odešel z domova čtyřicetiletý muž. Když se nedostavil na smluvenou schůzku, začala po něm manželka pátrat a zalarmovala policii. Tušila, že by si mohl něco udělat. Praporčík Libor Valečko nasadil svého psa Ramsese, který pátral ve sněhu po čtyři hodiny staré stopě.

Tříletý pes však prokázal svou neuvěřitelnou šikovnost a začal hledat. „Ani já jsem v té tmě nemohl pořádně vidět stopu. Viděl jsem akorát konec vodítka, kde se Ramses pohyboval. Pes několikrát měnil směr, což mě připadalo zvláštní, ale potom jsem došel k závěru, že pátral dobře,“ říká Valečko s tím, že jeho pes opravdu ztraceného muže našel. Ten byl velmi podchlazený a měl pořezané zápěstí. Kdyby ho pes nenašel včas, nemusel muž přežít noc. Tento zákrok Libora Valečka byl ohodnocen jako nejzáslužnější čin roku na policejní kynologii v Libereckém kraji.

Cenu pro vítěze v kategorii Záchranný čin služebních a záchranářských psů získal v letošním ročníku Statečné psí srdce právě pes Ramses s jeho páníčkem Liborem Valečkem. Cenu předala spisovatelka Bára Nesvadbová.

Související články

Další články