Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dojemný příběh, který rozplakal i Žilkovou. Malý Marek vytrpěl drsnou šikanu, aby pomohl nemocné pacientce

+ Dalších 8 fotografií

Herečka Veronika Žilková se nedávno stala hrdou ambasadorkou nadačního fondu Daruj vlasy, který pomáhá všem lidem, kteří v důsledku své nemoci přišli o vlasy. Nyní fond zveřejnil dojemné video s malým chlapcem, jenž se dobrovolně rozhodl, že si vypěstuje na hlavě dlouhou hřívu. "Musel se kvůli tomu i několikrát poprat, ale zvládl to. Dnes je tady a pomůže," řekl ve velmi emotivním videu Markův dojatý otec.

Dobrých skutků není nikdy dost a své o tom ví nejen herečka Veronika Žilková, ale také malý chlapec jménem Marek, který se navzdory svému útlému věku sám rozhodl, že chce pomoci onkologicky nemocným pacientům. "Já se jmenuji Marek a dnes jsem přišel darovat své vlasy lidem, kteří jsou nemocní a jejich vlasy jim vypadaly, tak bych jim chtěl alespoň trošku pomoct," říká Marek na začátku emotivního videa nadačního fondu Daruj vlasy, u něhož stěží zadržíte slzy.


Jak dále prozradí chlapcův otec, Marek si pěstoval svou hřívu přes tři a půl roku. Ve škole byl kvůli tomu terčem posměchu, neboť jeho spolužáci prý nevěděli, s jakým účelem si nechává vlasy narůst. "Pro Marka to bylo těžké a náročné období, protože to trvalo dlouho. Mnohem déle, než se předpokládalo, že to trvat bude. Musel si to obstát, vytrpět s kluky, kteří se mu smáli. Musel se kvůli tomu i několikrát poprat, ale zvládl to. Dnes je tady a pomůže," řekl na kameru dojatý otec.

K videu se vyjádřila také Veronika Žilková, která se nedávno stala hrdou ambasadorkou tohoto nadačního fondu. "Dojalo mě to a jsem za to velmi ráda, že existují takhle dobré duše," vysekla malému Markovi poklonu herečka, která následně redakci eXtra.cz prozradila, že se o dobročinném projektu dozvěděla čirou náhodou.

Spolupráci iniciovala sama Žilková

"S Kordulkou už nějakou dobu využívám služeb jednoho pražského salonu. A když jsem čekala jako zákaznice salonu na prodloužení vlasů, vedle mě usedla Japonka, která žije v Praze a měla nádherné dlouhé vlasy. Začaly jsme si povídat anglicky a ona mi řekla, že přišla darovat vlasy pro tuto nadaci. Takhle jsem se vlastně o té nadaci dozvěděla a sama jsem pak iniciovala, že bych s nimi ráda spolupracovala," odhalila Žilková, která ráda pomáhá druhým lidem a netají se tím, že to je její celoživotní postoj.


"Když jsem začala hodně točit, říkala jsem si, komu bych pomohla. Vzala jsem si před čtvrt stoletím dvě děti z dětského domova, které jsem vychovala. A neskončilo to v těch 18 letech, jak by to mělo skončit. Dnes jsem babička, Honzík má už dneska holčičku. Ve chvíli, kdy člověk něco vydělá, by si to neměl nechat jen pro sebe a měl by si vzpomenout na ty, kdo jsou na tom hůř. Mně to přijde jako dobrá filozofie, proto jsem to podpořila," řekla na závěr šestinásobná maminka a oblíbená herečka Veronika Žilková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy