Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dojemný, nebo vypočítavý kousek? Bývalý prezident George Bush starší si oholil hlavu kvůli chlapci s leukémií

Těžce nemocný Patrick musel snést prezidentovo pózování pro charitu.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Bývalý 41. prezident Spojených států amerických sám ví, jaké je to mít dítě nemocné leukémií. Jeho dcera zvaná Robin, vlastním jménem Pauline, onemocněla, když byla ještě batole, a nedožila se ani čtyř let, jinak se mu narodilo pět zdravých dětí a mezi nimi vynikl hlavně George W. Bush, který se také na dvě funkční období zabydlel v Bílém domě, proti sobě si poštval celou zemi a tisk bavil svými hloupostmi a trapasy.

Ale George H. W. Bush starší udělal ve svém úřadě kus práce a na rozdíl od syna také něco pro svět. Napomohl pádu železné opony a sovětského bloku a díky jeho přičiněním se rychle do střední a východní Evropy hnala demokracie. Je to navíc bývalý válečný veterán a za své zásluhy je ceněn dodnes. Ve svých 89 letech se mu už sice vážně podlamuje zdraví, ale to ho nezastaví v tom, aby o sobě ještě dával vědět.

Jako známá osobnost angažovaná v boji proti leukémii si nechal na popud svých bodyguardů a spolu s nimi vyholit hlavu, aby zapózoval s těžce nemocným Patrickem, jemuž vlasy chybí po chemoterapii. Vzhledem k tomu, že se dítě netváří dvakrát nadšeně a nejspíš vůbec neví, co se s ním děje a kdo je ten pán, kterému sedí na klíně, fotka vzbudila i nežádoucí ohlasy, že je to jen póza.

Ostatně, ona všechna charita, která se nedělá tajně a před objektivem, zavání vypočítavostí. Ale když to pomůže, proč ne.

Související články

Další články