Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Dojemný krok herce z Ohnivého kuřete: Daroval kamarádovi orgán a dal mu šanci na život

Zdroj: Facebook
Český herec Karel Zima (46) učinil krok, který se jen tak nevidí. Jeho kamarád Karel Vaňek z hudební skupiny 100°C vážně onemocněl a Zima se rozhodl, že to tak nenechá. Daroval mu svůj úplně zdravý orgán a tím mu zachránil život. Jak se to celé stalo?

Hudebník Karel Vaněk už byl nemocný nějaký ten čas. Delší dobu čekal na vhodného dárce ledviny, který pořád nepřicházel. O jeho nemoci se dozvěděl herec Karel Zima, který se rozhodl že mu svoji ledvinu dá.

Nutno podotknout, že Zima s Vaňkem byli kamarádi, ale ne nějak velcí. Znali se poslední dva roky z natáčení. O to víc si Zimova kroku všichni váží. Ten se přitom o Vaňkově nemoci dozvěděl náhodou od kostymérky, píše web Kinobox.cz. Neváhal v podstatě ani chvíli.

Karel Zima tedy není jenom vynikající herec, ale především člověk se srdcem na pravém místě. Humor neztrácí ani ve vážných situacích. Ledvinu prý pojmenoval Jitka a má radost, že mohl známému prodloužit život o klidně 15 nebo 20 let.

Zima hrál především v celovečerních filmech jako Seznamka nebo Špindl. Zaznamenat jste ho ale mohli také v seriálu Ohnivé kuře nebo Temný kraj.

Mohlo by vás zajímat

Další články