Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Dojemný dárek pro zarmoucenou vdovu: Takhle by Jiřího Menzela namaloval Andy Warhol

Vdovu Olgu Menzelovou čeká dárek v podobě portrétu zesnulého režiséra.
Zdroj: Showpix, archiv J. Rataje
+ Dalších 8 fotografií
UMĚNÍ
Olga Menzelová (42) v posledních týdnech asi prožívá nejtěžší okamžiky svého života, potěšit by ji ale mohla zpráva o velkorysém daru, který předtím ještě stihl pomoci dětem v nouzi.

Pocta legendě

Popartový malíř Josef Rataj, jehož vzorem je Andy Warhol a jenž rád ztvárňuje známé české osobnosti (Gott, Hanychová, Pártlová a mnozí další), se totiž rozhodl uctít památku nedávno zesnulé režisérské legendy a navíc svoje dílo spojit s charitou i dalším dobrým skutkem.

Jiří Menzel v každém z nás Postřižinami, Slavnostmi sněženek nebo Vesničkou mou střediskovou zanechal nesmazatelnou stopu. Pořád jsem přemýšlel, jak mu vzdát hold, nakonec jsem udělal obraz ve spojení s Ostře sledovanými vlaky, které k němu zkrátka patří,“ řekl eXtra.cz Rataj.

Dárek pro vdovu

Na obraze je nejen portrét zesnulého režiséra, ale i razítko, které tak dobře známe z jeho oscarového filmu.

Dílo má zajímavý osud.

„Rozhodl jsem se ho udělat pro nadaci Dlaň v dlani Jakuba Mohameda Aliho. Okamžitě se našel zájemce, majitel české franšízy s rozvozem pizzy, který za něj zaplatil sto tisíc korun a ty rovnou putovaly potřebným dětem. Navíc obraz nechal v mém držení, vzdal se ho ve prospěch vdovy paní Olgy Menzelové (42). Doufám, že se mi s ní podaří nějak spojit, asi by ho opravdu měla mít ona a její dcery,“ dodal muž, jehož díla si je možné prohlédnout od 9. 10. v Galerii 1 v Českých Budějovicích.

Tak uvidíme, zda Olga dar s památkou na svého muže přijme a bude jí ho každý den připomínat.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy