Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dojemný dar: Kdo věnoval v době koronakrize potřebným 125 000 drogistických produktů?

Dojemný dar: Kdo věnoval v době koronakrize potřebným 125 000 drogistických produktů?
Zdroj: Procter & Gamble
Pomoc potřebným
V České republice P&G celkem věnoval více než 125 000 produktů značek Ariel, Lenor, Jar, Always, Naturella, Mr. Proper, Pampers a Head & Shoulders. To představuje přes 35 000 kg, téměř 80 palet a hodnotu 3 275 500 Kč.

Společnost Procter & Gamble se v uplynulých týdnech a měsících zapojila do boje proti koronaviru a pomohla nejohroženějším skupinám obyvatel po celém světě.

“Hned v začátcích šíření koronaviru jsme zahájili naše procedury humanitární pomoci a pomohli jsme těm nezranitelnějším lidem. Věříme, že v této bezprecedentní situaci by měla být naší prioritou péče o ty, kteří se o nás starají, a o ty, kteří potřebují naši péči nejvíce. S ohledem na to jsme zintenzivnili své úsilí a spolupracovali jsme s organizacemi a institucemi na podpoře těch, kteří jsou nejzranitelnější tváří v tvář epidemii, a těch, kteří se o ně starají. Naše produkty jsme darovali Českému červenému kříži, České potravinové bance a institucím na Rakovnicku, kde se do pomoci zapojil i náš závod Rakona,” vysvětluje Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace Procter & Gamble ve střední Evropě.

Pomoc do nemocnic i pro seniory

Produkty a pomůcky na osobní ochranu přispívaly k udržování hygieny v nemocnicích, organizacích a domovech pro seniory na Rakovnicku. Také sehrály velkou roli u rakovnické policie. Kromě toho pomohly tisícům sociálně slabých rodin po celé České republice.

„Vždy jsme byli součástí komunit, kde žijeme a pracujeme, a v těžkých dnech jsme byli hrdí, že s nimi můžeme zůstat a pomáhat jim projít tímto bezprecedentním časem. A nezastavujeme!“, řekla Yvette Krubl z P&G.

Dámská hygiena a plenky

České Federaci Potravinových Bank byly předány tisíce vzorků produktů značky dámské hygieny Always a plenek Pampers. A v neposlední řadě přispěl tým pražské kanceláře P&G Českému červenému kříži tisíci produkty a vzorky.

Dezinfekce a roušky

Takový rakovnický závod Rakona věnoval 7500 roušek a 3250 litrů dezinfekce na ruce Českému červenému kříži. Dále Rakona věnovala 55 000 prázdných lahví od Jaru městu Mladá Boleslav, do kterých se stáčela dezinfekce pro místní obyvatele.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy