Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vzpomínky slavných na Hanu Maciuchovou: Odešla dáma ze všech dam, stýská si Margita

Hana Maciuchová očima slavných: Herci i zpěváci vzpomínají na noblesní dámu
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Hana Maciuchová
Česká kinematografie přišla o další hereckou legendu. Hana Maciuchová (†75) prohrála boj se zákeřnou rakovinou. Tato zpráva okamžitě zarmoutila celé Česko. Během noci tak lidé vzpomínali na nezapomenutelnou herečku a její slavné role. "Milovala jsem její pohádkové role. Je mi to moc líto. Milá Haničko, budete nám tady velmi chybět...," truchlila na sociálních sítích Ilona Csáková.

"Paní Hana Maciuchová byla noblesní, krásná dáma, a to, čím se proslavila, bych nazval zdařilou nadsázkou a stylizací, tedy opakem civilního herectví před kamerou. Když to někdo uměl využít, bylo to fajn. Jiní si toho užívali 'na vážno'. RIP!" zavzpomínal na Hanu Maciuchovou na Twitteru režisér Jan Hřebejk (53).

Tvůrce legendárních Pelíšků rozhodně nebyl sám, kdo tak zesnulou herečku vnímal. "Noblesní dáma, nezapomenutelná herečka. Ztráta pro českou kulturu. R.I.P.," uvedl na Twitteru poslanec za lidovce Marek Výborný (44).

Měla talent i šarm

Kouzlo Hany Maciuchové ocenila také herečka Iva Pazderková (40), která na Instagramu sdílela dojemnou vzpomínku. „Drahá Haničko, děkuji za všechna setkání, za to první před dvaadvaceti lety nejvíce. Tehdy v šatně na Vinohradech mi Tvá slova nesmírně pomohla. Tvůj talent, šarm, umění a moudrý pohled nám tu zůstává napořád, stejně jako ty zůstaneš v našich srdcích. Odpočívej v pokoji.“

Na slova Maciuchové nezapomene ani novinář a moderátor Jakub Železný (47). "To, že Hana Maciuchová byla výjimečná herečka, netřeba zdůrazňovat. Budu ale osobní. To, co mně (coby účinkujícímu) řekla ve svém Divadle na Vinohradech (coby divačka) po premiéře Návštěvy staré dámy, bylo pro mě poctou, na kterou nezapomenu! Její odchod mě nesmírně mrzí," napsal Železný na Twitteru.

Odešla dáma všech dam

„Je mi to moc líto! Ať ti andílci zpívají celou tu dlouhou cestu do nebe...,“ truchlila na Instagramu zpěvačka Hana Zagorová (74), která připojila společné foto s Maciuchovou. Hereččina smrt zasáhla i manžela Zagorové Štefana Margitu (64). „Odešla dáma ze všech dam. Máme tě stále rádi...,“ vzkázal pěvec Ančeti z Krkonošských pohádek.

Maciuchová se proslavila právě pohádkovou rolí, díky které si ji pamatují celé generace. To ocenila také Ilona Csáková (50). „R.I.P. Hana Maciuchová... Obdivovala jsem ji jako herečku i jako dámu. Milovala jsem její pohádkové role. Je mi to moc líto. Milá Haničko, budete nám tady velmi chybět...,“ svěřila se Csáková na Facebooku.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy