Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dojemné vzpomínky na Říhu: Byl to jeden z nejlepších trenérů, které jsem znal, říká Dušan Salfický

Dojemné vzpomínky na Říhu: Byl to jeden z nejlepších trenérů, které jsem znal, říká Dušan Salfický
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 8 fotografií
pohřeb
Hokejisté, funkcionáři i fanoušci se dnes odpoledne mohli naposledy rozloučit s vynikajícím trenérem Milošem Říhou. Do pardubického krematoria, kde proběhl smuteční obřad, dorazil například Filip Pešán, který vystřídal Říhu na lavičce nároďáku. Poslední sbohem přišel svému bývalému trenérovi říct i funkcionář pardubického klubu a někdejší šikovný brankář Dušan Salfický. Oba se pak podělili o své pocity a vzpomínky na emotivního kouče, který zemřel 1. září na selhání orgánů.

"Je hrozné, že takhle mladý člověk a skvělý trenér nás opustil. Těžko se to přijímá, ale takový je život. Myslím, že každý, kdo ho u nás v klubu zažil, tak ví, co to bylo za člověka, že s ním odešly emoce a životní elán," řekl Dušan Salfický, sportovní ředitel Dynama Pardubice. Tam se bývalý brankář potkal s Říhou, který ho vedl jako trenér.

Smrt všechny zaskočila

I přesto, že se s legendárním koučem znal dlouhou dobu, nevěděl, jak špatně na tom je. O to víc Salfického trenérova smrt šokovala. "Vědělo se, že Miloš měl vážné zdravotní problémy, ale že by to bylo tak vážné a že by nás mohl takhle brzo opustit, to si nikdo nepřipouštěl. Bylo to pro všechny překvapení," přiznal smutně Salfický.

Říhova smrt zaskočila i Filipa Pešána, který ho vystřídal na lavičce národního týmu. "Ta zpráva mě zasáhla tak jako všechny ostatní. Je škoda, že nás opustil, a je to velká rána pro český hokej," okomentoval Říhovu smrt Pešán, který na pohřeb dorazil jako zástupce Českého svazu ledního hokeje.

Pardubice uctí svého bývalého trenéra

O tom, že by reprezentace vzdala svému bývalému kouči hold, ale prý Pešán zatím neuvažoval, jelikož je Říhova smrt pořád čerstvá. "Určitě se o tom ale budeme bavit," slíbil Pešán.

Zato v Pardubicích už mají jasno. "Určitě máme na programu uctít jeho památku na zápasech. Chceme vytvořit i pietní místo pro fanoušky, kde by mohli během sezony vzdát hold Milošovi a uctít jeho památku," nastínil Salfický.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy