Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Dojemné vzpomínky na Naďu Urbánkovou: Uměla vycítit, když měl někdo špatnou náladu, říká Drobný s Novotným

+ Dalších 7 fotografií

Na poslední rozloučení se zpěvačkou Naďou Urbánkovou (†83) sice nepřišlo moc jejích kolegů z branže, přesto se ale někdo objevil. Řeč je o zpěvákovi Milanovi Drobném (78) a prezidentu soutěže Muž roku Davidu Novotném (42). Oba přišli s květinami do Baziliky Nanebevzetí Panny Marie uctít zpěvaččinu památku. Toho využila redakce eXtra.cz a s pány udělala rozhovor. 

David Novotný byl dlouholetý kamarád Nadi Urbánkové. Proto jí také přišel dát poslední sbohem na zádušní mši do Baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově, kde se sešli kamarádi a fanoušci, kteří neměli možnost být na pohřbu, který se uskutečnil jen pro nejužší kruh blízkých. David přišel s nádhernou kyticí, kterou pak odložil v kostele k ostatním.

Vzpomínky na Naďu Urbánkovou

"Já jsem s Naďou spolupracoval více než 15 let. Jezdila na Muže roku i na vyhlášení nejlepší zdravotní sestřičky, protože k tomu měla hodně blízko. Já ji beru jako člověka s velkým srdcem, psali jsme si samé vtipné esemesky. Ona měla dar vycítit, když měl člověk špatnou náladu," vzpomínal David na Naďu.

Prozradil i vtipnou historku, která tyto dva spojuje. "Měli jsme vánoční koncert v kostele, a protože existuje Police nad Metují a Nové Město nad Metují, tak já jsem měl koncert v Polici nad Metují a Naďa jela do Nového Města nad Metují. Já měl plný kostel a říkám: Naděnko, kde jsi? a ona: 'No já stojím před kostelem, kde nejsou lidi, ono to je nějak zrušený?' Naštěstí to bylo pouhých 20 km od sebe, takže pak rychle přijela," povyprávěl Novotný.

Promluvil její kolega ze Semaforu Milan Drobný

Stejně rád na Naďu vzpomíná i zpěvák Milan Drobný. "Mně se tenkrát líbilo, jak vlétla na scénu. Ty její pohyby, oblečení a specifické brýle, které měla v různých velikostech a barvách. Že vlastně trochu rozhýbala tady takovou tu klidnou hladinu české pop music," prozradil Milan, čím ho pěvkyně zaujala. Jak dlouho se vlastně znali? "My jsme spolu poprvé vystoupili v roce 1963, bylo to na Slovensku se Semaforem," zavzpomínal. Poté se postarší zpěvák pustil do mladé generace zpěváků. Podle něho nemají vychování a chybí jim úcta.

Naďa Urbánková naposledy vydechla v pátek 3.2. v úctyhodném věku 83 let. Zemřela na komplikace spojené s rakovinou a s covidem. Informovala o tom její dcera Jana Fabiánová na svém Facebooku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy