Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Dojemné vzpomínky na Naďu Urbánkovou: Černocká, Margita, Magnusek a další oplakávají slavnou zpěvačku

Naďa Urbánková: Petra Černocká, Štefan Margita a další posílají dojemné vzkazy
Zdroj: profimedia.cz/herminapress.cz/koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Vzpomínky

Skon slavné české zpěvačky Nadi Urbánkové nezasáhl jen její nejbližší rodinu, ale i řadu kamarádů, známých a kolegů, kteří na pětinásobnou zlatou slavici nikdy nezapomenou. Na svou blízkou přítelkyni zavzpomínal pro eXtra.cz i kytarista a zpěvák Luboš Javůrek nebo zpěvačka a herečka Petra Černocká. 

Měla šmrnc

Zpráva o smrti přední osobnosti české hudební scény, zpěvačky Nadi Urbánkové, zasáhla snad všechny známé tváře českého showbyznysu, které měly tu čest setkat se s ní osobně. "My jsme spolu prožili 19 let na scéně. Byli jsme kolegové i kamarádi, tak je to trošku složitější," prozradil eXtra.cz muzikant Luboš Javůrek, kterého zpráva o úmrtí Nadi Urbánkové zdrtila. "Stalo se to už včera v noci a já jsem toho teď ještě plný," dodal s prosbou, abychom ho kontaktovali později, až se s tragédií více srovná.

Další známou osobností, která pro naši redakci na Urbánkovou zavzpomínala, byla herečka a zpěvačka Petra Černocká, která se se oblíbenou hudební interpretkou seznámila v divadle Semafor. "Já jsem poznala Naďu, když jsem nastoupila do Semaforu. A to bylo vlastně takové moje první setkání s profi, slavnou zpěvačkou," zavzpomínala na dobu, kdy se s Urbánkovou viděla poprvé. "Byla tam ještě Miluška Voborníková a my jsme k Nadě vzhlížely. Ona byla naše inspirace, byla naše velitelka a obě jsme ji opravdu velmi obdivovaly, a to nám zůstalo po celý život, protože to byla jedna z těch zpěvaček, která měla šmrnc, výraz a dokonce výborně hrála v pár filmech. S Naďou odchází obrovská všestranná hvězda," dodala představitelka pohádkové čarodějnice Saxany.

Vzpomínky na hvězdu

Kromě Javůrka a Černocké na Naďu Urbánkovou vzpomínají i další celebrity nejen z hudební branže. "Opět odešla legenda. Upřímnou soustrast celé rodině," napsal na svůj Facebook operní pěvec a vdovec po zpěvačce Haně Zagorové, Štefan Margita.

"Je mi to moc líto. Nikdy na tebe milá Nadi nezapomenu. Upřímnou soustrast Janě," napsal na sociální síť ředitel soutěže Muž roku a zpěvaččin blízký kamarád David Novotný. Slavnou pěvkyni oplakává i moderátor René Kekely. "Měj se tam nahoře drahá Naděnko moc krásně. Díky za všechno, naše dlouhé přátelství, cenné rady, humor i ta tvé krásné písně a pár krásných společenských akcí!! A tvé motto: Pro kariéru a zdravou stolici platí jediné - netlačit, by si měl vzít každý k srdci," pronesl Kekely a dodal, že na ni nikdy nezapomene.

Ve svém storíčku na Instagramu věnoval Urbánkové vzpomínku režisér Tomáš Magnusek. "Děkuji za čas, který jsme spolu prožili. Humor, nadhled i profesionalita bylo Vaše krédo," napsal k fotografii.

Zdrcená dcera

O smrti své milované maminky Nadi informovala dnes prostřednictvím svého Instagramu její jediná dcera, zpěvačka Jana Fabiánová. "S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3.2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním Covid-19," napsala. "Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno maminko moje. Miluji Tě napořád," dodala.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy