Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Dojemné vzpomínky na Naďu Urbánkovou: Černocká, Margita, Magnusek a další oplakávají slavnou zpěvačku

Naďa Urbánková: Petra Černocká, Štefan Margita a další posílají dojemné vzkazy
Zdroj: profimedia.cz/herminapress.cz/koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Vzpomínky

Skon slavné české zpěvačky Nadi Urbánkové nezasáhl jen její nejbližší rodinu, ale i řadu kamarádů, známých a kolegů, kteří na pětinásobnou zlatou slavici nikdy nezapomenou. Na svou blízkou přítelkyni zavzpomínal pro eXtra.cz i kytarista a zpěvák Luboš Javůrek nebo zpěvačka a herečka Petra Černocká. 

Měla šmrnc

Zpráva o smrti přední osobnosti české hudební scény, zpěvačky Nadi Urbánkové, zasáhla snad všechny známé tváře českého showbyznysu, které měly tu čest setkat se s ní osobně. "My jsme spolu prožili 19 let na scéně. Byli jsme kolegové i kamarádi, tak je to trošku složitější," prozradil eXtra.cz muzikant Luboš Javůrek, kterého zpráva o úmrtí Nadi Urbánkové zdrtila. "Stalo se to už včera v noci a já jsem toho teď ještě plný," dodal s prosbou, abychom ho kontaktovali později, až se s tragédií více srovná.

Další známou osobností, která pro naši redakci na Urbánkovou zavzpomínala, byla herečka a zpěvačka Petra Černocká, která se se oblíbenou hudební interpretkou seznámila v divadle Semafor. "Já jsem poznala Naďu, když jsem nastoupila do Semaforu. A to bylo vlastně takové moje první setkání s profi, slavnou zpěvačkou," zavzpomínala na dobu, kdy se s Urbánkovou viděla poprvé. "Byla tam ještě Miluška Voborníková a my jsme k Nadě vzhlížely. Ona byla naše inspirace, byla naše velitelka a obě jsme ji opravdu velmi obdivovaly, a to nám zůstalo po celý život, protože to byla jedna z těch zpěvaček, která měla šmrnc, výraz a dokonce výborně hrála v pár filmech. S Naďou odchází obrovská všestranná hvězda," dodala představitelka pohádkové čarodějnice Saxany.

Vzpomínky na hvězdu

Kromě Javůrka a Černocké na Naďu Urbánkovou vzpomínají i další celebrity nejen z hudební branže. "Opět odešla legenda. Upřímnou soustrast celé rodině," napsal na svůj Facebook operní pěvec a vdovec po zpěvačce Haně Zagorové, Štefan Margita.

"Je mi to moc líto. Nikdy na tebe milá Nadi nezapomenu. Upřímnou soustrast Janě," napsal na sociální síť ředitel soutěže Muž roku a zpěvaččin blízký kamarád David Novotný. Slavnou pěvkyni oplakává i moderátor René Kekely. "Měj se tam nahoře drahá Naděnko moc krásně. Díky za všechno, naše dlouhé přátelství, cenné rady, humor i ta tvé krásné písně a pár krásných společenských akcí!! A tvé motto: Pro kariéru a zdravou stolici platí jediné - netlačit, by si měl vzít každý k srdci," pronesl Kekely a dodal, že na ni nikdy nezapomene.

Ve svém storíčku na Instagramu věnoval Urbánkové vzpomínku režisér Tomáš Magnusek. "Děkuji za čas, který jsme spolu prožili. Humor, nadhled i profesionalita bylo Vaše krédo," napsal k fotografii.

Zdrcená dcera

O smrti své milované maminky Nadi informovala dnes prostřednictvím svého Instagramu její jediná dcera, zpěvačka Jana Fabiánová. "S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3.2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním Covid-19," napsala. "Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno maminko moje. Miluji Tě napořád," dodala.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy