Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dojemné vzpomínky Jiřiny Bohdalové na Menšíka: Deprese tajil, aby nikoho neobtěžoval, říká

1980
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 12 fotografií
PŘÁTELSTVÍ
Vladimír Menšík (†58) byl nespoutaný herecký živel, který se rodí snad jednou za dvě stě let. Zemřel již před 32 lety, pro kolegyni Jiřinu Bohdalovou (89) ale muž, který geniálně bavil a hrál, v soukromí měl ale problém s alkoholem a zdravím, navíc trpěl depresemi a velkou životní skepsí, nikdy neodešel. Dnes by oslavil 91. narozeniny.

Vladimír Menšík nikdy neodešel

„Vždy, když si na Vladimíra Menšíka vzpomenu, zahřeje mě u srdce. On pro mě nikdy nezemřel. Mám pár takových lidí, kteří nikdy neodešli a nikdy neodejdou,“ řekla eXtra.cz Jiřina Bohdalová, která mezi takové vážené blízké zesnulé řadí i Karla Gotta.

Jiřina Bohdalová vzpomíná na Světáky

S Menšíkem natáčela mnohokrát, mezi práce, kterých si herečka nejvíc váží, patří geniální a nestárnoucí komedie Světáci (1969). V ní sice hlavní prim hráli ona, dále pak Iva Janžurová, Jiřina Jirásková a Jiří Sovák, Vlastimil Brodský s Janem Libíčkem, ale i vedlejší postava okradeného pana Nováka v podání Menšíka má své kouzlo.

„Také si myslím, že Světáci jsou skvělý film. Pokaždé, když to televize vysílá, říkám si, že se podívám jen na začátek, vždyť to znám. Nikdy to ale nevyjde a vždy se dívám až do konce. Tam jsme všichni byli na stejné vlně, hodně se improvizovalo, povedlo se to náramně,“ vzpomíná.

Rodinné přátelství

„S Vladimírem jsme byli opravdu blízcí rodinní kamarádi. Když umřel můj tatínek, Láďa napsal celé rodině smuteční kondolenční dopis. Dokonce nakreslil i smuteční obálku. Psal mé matce ‚drahá maminko‘,“ vysvětluje Jiřina Bohdalová.

V soukromí trpěl depresemi

Vladimír Menšík byl bavič tělem i duší.

„To z něj tryskalo, za to ani nemohl. Jakmile měl obecenstvo, jednoho diváka, tak to bylo, jako by ho nastartovali jako koně v Chuchli. Když byl ale úplně sám, tak si myslím, že přišel opak. Se svým smutkem neobtěžoval,“ dodala herecká legenda v připomínce faktu, že rodák z Ivančic trpěl velkými depresemi.

Související články

Další články