Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dojemné vzpomínání na Evu Pilarovou: Po facce vzniklo důvěrné přátelství

Eva Pilarová v září 2019.
Zdroj: Showpix
+ Dalších 9 fotografií
GLOSA
Smrt Evy Pilarové (†80) logicky nezasáhla pouze její fanoušky, ale ještě víc ty, kteří jí znali dlouhá léta osobně. Mezi ně patří i redaktor eXtra.cz David Zápal, který královnu českého swingu potkával posledních pětatřicet let. Jaké často humorné vzpomínky na ni má?

Rošťárna

S Evou Pilarovou jsem se poprvé potkal už asi ve svých devíti letech, byli jsme takřka sousedé. A seznámili jsme se docela pikantně. Byl jsem rošťák, jezdil jsem na kole přes záhonky, které udržovala u činžáku, v němž bydlela dlouhá léta v Břevnově.

Eva mě tehdy chytila, střelila mi facku (naprosto oprávněně, byl jsem sígr), vynadala mi a kolo zabavila. Měl jsem pak z toho velké oplétačky s klukem, kterému patřilo.

Čtěte také: Zemřela Eva Pilarová (†80), v posledních měsících jen ležela

Výhrůžka

Střih, uplynulo dvacet let a já zrovna nastoupil do své první bulvární redakce. S celebritami jsem se vůbec neznal, první, koho jsem si vybavil, byla právě „fackující“ Eva Pilarová. Napsal jsem jí tehdy e-mail, kde jsem jí celou dětskou historku popsal a naoko jí vyhrožoval, že se jí teď za to budu mstít. Tehdy mi to přišlo hrozně zábavné, dnes už samozřejmě vím, že to byl hodně hloupý vtip.

Strašně ji to vylekalo, vůbec si na to nepamatovala a hrozně se omlouvala. Protože jsem ji nechtěl děsit dál, zvedl jsem telefon, vysvětlil jí, že šlo o legraci, že jsem si to před lety zasloužil a že ji mám rád. Společně jsme se tomu pak hodně nasmáli.

Čtěte také: Evě Pilarové (†80) selhaly ledviny, pohřeb nebude

Parťáci

Od té doby jsme měli poměrně přátelský vztah. Nenavštěvovali jsme se, tak blízcí jsme si zase vážně nebyli, nechtěl jsem narušovat její soukromí, ale při každé příležitosti jsme spolu klábosili o všem možném a svěřila mi i pár věcí, které se nikdy na veřejnost nedostaly. „Jinému bych to nezvedla, ale že jste to vy, Davídku, tak ano,“ říkala mi, když jsem jí kvůli něčemu zavolal dopoledne, kdy umělci ještě mívají půlnoc.

Na kameru byla Eva Pilarová vždy za dámu, v soukromí pak milovala humor a zároveň byla ke všem hodná a lidská. A měla dojemný vztah se svým manželem Honzou Kolomazníkem, který se o ni staral. Když měl naopak on měl zdravotní potíže, strašně se o něj bála a nebyla s ní tehdy vůbec řeč. Je mi teď Honzy strašně líto, de facto ztratil smysl života. Byli to parťáci, jakých je mezi manželi dost málo.

Čtěte také: Jiřinu Bohdalovou smrt Evy Pilarové hluboce zasáhla

Vděk

Eva mě jednou poprosila, abych jí rychle zavolal, když náhodou odejde někdo z jejích populárních kolegů; bála se, že kdyby jí stihl kontaktovat dřív někdo cizí, mohla by z rozrušení ze zprávy říct něco, co by jí pak ublížilo. Naposledy se mi ji takhle jako první podařilo zastihnout po úmrtí Karla Gotta a byla za to vděčná, protože informace o jeho smrti s ní strašně zamávala.

V posledních měsících jsem si držel odstup, věděl jsem, že jí není nejlíp. Jen jednou jsem zkusil zavolat, ale Eva už neměla sílu mluvit, ani na zprávu už neodpověděla, což dřív dělala automaticky. V kontaktu jsem byl s jejím mužem, který byl z jejího zdravotního stavu nešťastný, byl i trochu nepříjemný, což jsem ale chápal.

Čtěte také: Jak Eva Pilarová reagovala na smrt Karla Gotta?

Rozloučení

Z opravdových ikon českého showbyznysu byla pomalu jednou z posledních. Věděl jsem, že je vážně nemocná, ale stále jsem doufal. Přece jen měla tuhý kořínek v krvi, vždyť i její maminka stále žije. Proto se mnou zpráva o její smrti dost zamávala.

Tak sbohem, Evičko, snad už je Vám líp…

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy