Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Dojemné vzkazy do nebe: Herecké hvězdy se s láskou loučí s Václavem Postráneckým

+ Dalších 22 fotografií
Rodina, přátelé, kolegové i fanoušci se ve středu v půl 11 dopoledne loučí v Národním divadle s nezapomenutelným hercem Václavem Postráneckým (†75). Ten dne 7. května podlehl zákeřné nemoci, se kterou po dlouhou dobu statečně bojoval. Na pohřbu velikána se sešlo neuvěřitelné množství lidí, kteří chtějí dát panu Postráneckému poslední sbohem.

S legendárním hercem Václavem Postráneckým, který byl pověstný skvělým smyslem pro humor, se ve středu před polednem přišla do Národního divadla rozloučit velká řada osobností. Kolegové z branže na Postráneckého s láskou vzpomínají a posílají mu do nebe dojemné vzkazy, v nichž se odráží láska, kterou k zesnulému herci chovají.

Na Václava Postráneckého vzpomínají kolegové především jako na všemi milovaného baviče. „Byl to výbornej kluk, skvělej herec a fantastickej kamarád. Spíš šlo o to, když jsme natáčeli, aby ho oddělili od ostatních, nepouštějte ho na plac, protože to nenatočíme. Jeho humor byl laskavý, byl vždy hodný,“ zavzpomínal herec Antonín Hardt.

Odchod Postráneckého je pro všechny velkou ránou. „Byl to skvělej člověk, s maminkou hrál v divadle. Velká ztráta. Ale asi se tam brzo potkáme,“ sdělil hudebník Jiří Stivín, jehož maminka Eva Svobodová hrávala po Postráneckého boku.

S legendárním hercem pojí spoustu osobností velmi krásné a zábavné vzpomínky. „Věčná škoda, skvělej kamarád a velkej herec. Točili jsme spolu na Kubě, plaval a vynořil se: Kudy se tady plave na Floridu? Ať má v nebi dobré role a jsou na něj hodní,“ zavzpomínal na krásný okamžik s Postráneckým herecký kolega Rudolf Jelínek.

Ať už kolegové z branže strávili s Václavem Postráneckým času málo nebo spoustu, vzpomínají na něj s láskou a vzkazují mu jen to nejkrásnější. „Výborný kolega z Městských divadel pražských. Skvělej člověk a herec. Ať je v nebi zadobře se všema a drží nám tady dole palce,“ sdělil kostýmní výtvarník a přítel Marcela Vašinky Miroslav Walter.

Promlouvat o dlouholetém příteli, jemuž by mnozí pro jeho povahu a humor přáli nesmrtelnost, je pro spoustu osobností velmi těžké. „Milý Václave, hodně jsem s tebou hrála. Pomáhala mi jen představa, že tu se mnou někde jsi a čekáš, jak se s tím popasuju. Nikdy nezapomenu na tvůj výraz, když jsi mi jako had z ráje ležel v klíně a kvůli smíchu režisér přerušil zkoušku. Byl jsi skvělý vypravěč a společník,“ řekla s těžkým srdcem Taťjana Medvecká.

Někteří z přítomných prožili s Václavem Postráneckým dlouhou část života. „Díky za tu cestu, za tu pouť od divadla k divadlu. Prošoupali jsme nejeden střevíc, udělali si puchýře a natloukli kolena. Ale byla s tebou i legrace, díky tobě to bylo zábavnější,“ řekl smutný František Němec.

Související články

Další články