Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dojemné video zesnulého miliardáře: Poprvé můžete vidět a slyšet Petra Kellnera

Petr Kellner: Dojemné video zesnulého miliardáře
Zdroj: PPF
+ Další fotografie
Petr Kellner

Společnost PPF zveřejnila dojemné video zesnulého miliardáře Petra Kellnera. Ten veřejně vystupoval pouze vzácně a nejvíc lidí se o něm dozvědělo až před několika měsíci, kdy tragicky zemřel při pádu helikoptéry na Aljašce. Veřejnost se tak nyní může podívat, jaký pohled měl Kellner na svět, rodinu i podnikání.

Málokdo měl to štěstí nahlédnout do soukromého života miliardáře Petra Kellnera. To nyní umožnila společnost PPF, kterou někdejší nejbohatší Čech založil. Firma totiž zveřejnila téměř osmiminutové video, které je sestříhané z několika natočených výstupů.

Pomáhat ho naplňovalo

Kellner na videu hovoří o svém pohledu na svět, podnikání i rodinu a zároveň se pokusil charakterizovat sám sebe. Bývalý 73. nejbohatší člověk světa se považoval za introverta a „pravicového člověka se silným sociálním cítěním”.

Právě ono sociální cítění se například projevilo, když finančně i materiálně pomohl Britským Panenským ostrovům, které v minulosti zasáhly ničivé hurikány. „Pokud máme na to ekonomicky, nejenom finančně, ale i energií, pomáhat, tak je správné pomáhat,” řekl ve videu Kellner, který věřil, že pomáhání každého člověka naplňuje.

Soukromí si hlídal kvůli rodině

Miliardář skrze své firmy pomáhal i v koronavirové krizi, kdy přispěl nákupem lékařských a ochranných pomůcek. Jenom České republice poskytl pomoc v hodnotě 105 milionů korun. "Na začátku krize jsme nepřemýšleli, kolik to bude stát, jestli desítky nebo stovky milionů. Přemýšleli jsme hlavně jak pomoct," vysvětlil zesnulý filantrop.

Kellner byl také známý tím, že si střežil své soukromí. "Hlavně tím chráním rodinu, snažím se, abych do maximální možné míry udržel soukromí, které jsem schopný udržet," řekl Kellner, který tím chtěl veřejnosti objasnit své motivy. Soukromí si také uhlídal prakticky až do své smrti, která ale přišla příliš brzy.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy