Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dojemné rozloučení se skladatelem Pavlem Krejčou: Dorazil i Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou

Pohřeb Pavla Krejči: Dorazil i Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou
Zdroj: eXtra.cz Martin Procházka
+ Dalších 14 fotografií
Pohřeb
Ve čtvrtek proběhlo v motolské obřadní síni rozloučení se skladatelem Pavlem Krejčou (†76). Ten zemřel v sobotu se zdravotními komplikacemi, které doprovázel i covid-19. S autorem hitů Až na vrcholky hor nebo Plakalo bejby se přišli rozloučit také hudebník Petr Spálený (77) s manželkou Miluškou Voborníkovou.

Ve věku 76 let zemřel hudební skladatel Pavel Krejča, který byl známý také díky spolupracím s Věrou Martinovou (61), Václavem Neckářem (77), Michalem Tučným (†48) nebo Petrem Spáleným (77), jehož obnovenou kapelu Apollo Band Krejča posledních dvacet let vedl. Není proto divu, že Spálený na rozloučení s Krejčou v motolské obřadní síni nechyběl. Dostavil se i se svojí ženou Miluškou Voborníkovou (71).

Autor nesmrtelných melodií

Krejča má na kontě řadu známých melodií, jako například Až na vrcholky hor, kterou zpívá Věra Martinová, nebo Plakalo bejby, která je pevnou součástí repertoáru Petra Spáleného. Krejča také napsal při spolupráci s Českou televizí řadu skladeb pro pohádky.

„Před čtyřmi lety prodělal mrtvici a měl silnou cukrovku. Teď ho bohužel dorazil covid. Sice se z něj dostal, ale organismus už asi nevydržel ten nápor. Po čtrnácti dnech ve špitálu jeho ženě řekli, že už tam dál nemůže být, protože lůžek je málo. Stáňa ho chtěla vzít domů, ale to už nebylo možné. Prý by to nedala ani se zdravotní sestrou. Proto byl u boromejek jako manželka Eduarda Hrubeše (84) nebo Eva Pilarová (†80). Za dva dny tam zemřel,“ popisuje Chládková, podle které se nyní na počest zesnulého skladatele chystá několik rozhlasových pořadů.

„Pavel byl dlouholetý kapelník Apollo Bandu, napsal spoustu hitů Petru Spálenému (77), Věře Martinové nebo Václavu Neckáři. Jeho písně patřily k nejhranějším v českých rádiích,“ dodala.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy