Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Dojemné rozloučení s hercem Vladimírem Markem (†69): Na poslední cestu dostal panáka

Vladimír Marek: Dostal panáka místo pohřbu!
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Další fotografie
Poslední rozloučení

Herec Vladimír Marek (69) si obřad nepřál, proto se s ním Divadlo Na zábradlí, kde měl dlouhá léta angažmá, loučí jinak. Na Anenském náměstí v Praze za něj vlaje černá vlajka a za oknem budovy je u jeho fotografie nedopitý panák.

Českého muzikálového i filmového herce Vladimíra Marka našli mrtvého dne 29. července v jeho bytě na pražských Vinohradech. Několik let se potýkal s nemocemi, a to jak s duševními, tak i s rakovinou lymfatických uzlin a ochrnutím ruky po úrazu ramen.

Nechtěl žádný obřad

Herec před smrtí prohlašoval, že žádný obřad nechce. Proto mu Divadlo Na zábradlí, kde měl několik let angažmá, připravilo vlastní způsob rozloučení. Na budově na Anenském náměstí byla vyvěšena černá vlajka a u jeho fotografie za oknem stál nedopitý panák irské whisky. Právě tento drink byl pro Vladimíra Marka tak typický.

Kromě panáka se u fotografie nacházela i svíčka a smuteční oznámení vydané rodinou. „Vážíme si našich osobností, vždy vystavíme parte a vyvěsíme černý prapor. To je to nejmenší, co můžeme v této smutné chvíli dělat,“ řekl pro Blesk šéf produkce Divadla Na zábradlí Jan Búrik.

Úspěšný muzikálový i filmový herec

Vladimír Marek si zahrál ve filmech jako Kvaska, Hranaři, seriálech jako Rapl, Četnické humoresky, Atentát nebo třeba Čtvrtá hvězda. Mimo to ztvárnil řadu významných rolí v muzikálech. Objevil se třeba v dílech Johanka z Arku, Excalibur nebo Cabaret.

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy