Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Dojemné rozloučení s Harapesem: Miluju tě, Vlastíku! Srdceryvné vzkazy hereček a smutný Suchý

+ Dalších 84 fotografií

Všestranný umělec Vlastimil Harapes zemřel v 77 letech na rakovinu plic. S národem obdivovaným baletním mistrem se naposledy rozloučili jeho kolegové, přátelé i rodinní příslušníci v Národním divadle, což se neobešlo bez opravdu dojemných momentů. Na místě byla i redakce eXtra.cz. 

Praha se naposledy rozloučila s baletním mistrem Vlastimilem Harapesem. Pohřeb se konal 27. května v Národním divadle, kam dorazilo mnoho známých osobností, ale i zdrcených rodinných příslušníků.

Poslední rozloučení začalo v pravé poledne. Během smutečního aktu zazněly melodie z baletů, v nichž se Harapes objevil, ale také státní hymna. Na začátku zahrála také píseň Jen pár dnů, kterou Harapes nazpíval se svou bývalou manželkou Hanou Zagorovou. Po konci byla za velkého potlesku vynesena rakev ven do auta.

Dojemný proslov

Smuteční řeči se ujal ředitel Národního divadla Jan Burian. „Řekne-li se balet, hned každého v České republice napadne Harapes. Vlastimil Harapes se kromě taneční kariéry rozhodl rozvíjet i dráhu hereckou a filmovou,“ připomněl ředitel. Harapes se coby herec proslavil třeba ve snímcích Jak vytrhnout velrybě stoličku, Panna a netvor či Faunovo velmi pozdní odpoledne.

Herec a komik Jiří Suchý během proslovu uvedl, že chtěl minulý rok Harapese oslovit s nabídkou role, ale nestihl to. Svým dojemným proslovem všechny přítomné v sále rozplakal, i včetně mužů.

Zdrcení kolegové

Mezi smutečními hosty nechyběli třeba herci Jiří Štěpnička, Miloslav Mejzlík, Ondřej Kepka, Uršula Kluková, básník Ivo Šmoldas, dabér Michal Jagelka, houslista Jaroslav Svěcený či moderátor Aleš Cibulka. Bývalý ředitel České televize Petr Dvořák přišel dát také poslední sbohem.

Naprosto zdrcená je také Harapesova blízká přítelkyně z Itálie Zora Ulla Keslerová, která nedokázala zadržet slzy, i s dcerou Petrou Hapkovou. "Miluju tě," vzkázala Kesslerová kamarádovi do nebe.

Na místě byla i redakce eXtra.cz, která sledovala dění.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy