Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Smutné loučení s Hanou Maciuchovou: Dojatý Kostka, Mayerová i Schneiderová

Smutné loučení s Hanou Maciuchovou: Dojatý Kostka, Mayerová i Schneiderová
Zdroj: Profimedia/ Markéta Kuča - eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Hana Maciuchová
Hana Maciuchová (†75) si nikdy nepřála okázalý pohřeb, přesto se s ní její kolegové z herecké branže rozhodli rozloučit. Za legendární Anče z Krkonošských pohádek uspořádali zádušní mši. Ta proběhla v úterý v Praze od 16:30 hodin.

Dojemné gesto pro zesnulou Hanu Maciuchovou zorganizovala její herecká kolegyně Simona Postlerová (56). Ta smrt své velké kamarádky nese opravdu těžce. Zádušní mše tak má dát Maciuchové poslední sbohem.

Postlerová pro akci zvolila kostel sv. Ludmily na náměstí Míru, což v sobě nese velkou symboliku. Duchovní místo totiž stojí přímo naproti vinohradskému divadlu, ve kterém Maciuchová vystupovala dlouhých padesát let.

Sama herečka byla navíc věřící a do kostela se chodila modlit, tudíž poznala i tamního kněze Jakuba Berku. Logicky to tak byl on, kdo zádušní mši vedl.

Kolegové, přátelé i rodina tak dnes od 16:30 hodin ještě jednou zavzpomínají na skvělou herečku a noblesní dámu, která vždy přinášela radost jak svému okolí, tak i divákům u televizních obrazovek, napsala Postlerová k pozvánce, která nenechala chladnou řadu Maciuchové kolegů a kolegyň .

Na mši dorazili Carmen Mayerová s Petrem Kostkou, Svatopluk Skopal, Jitka Schneiderová, Zuzana Vejvodová nebo Otakar Brousek...

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy