Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Dojemné přátelství: Chlapec (12) nosí na zádech už 6 let postiženého spolužáka!

+ Další fotografie
kamarádi
Teprve dvanáctiletý Xu Bingyang je už 6 let svému spolužákovi Zhangovi tou největší oporou. Zhang Ze je chlapec, který trpí onemocněním svalů způsobujícím, že se sám nemůže téměř vůbec hýbat. Xu ho proto už od první třídy nosí na zádech, podpírá ho, nosí mu obědy, pomáhá mu na toaletu a doplňuje mu láhev s pitím.

Říká se, že nic není nemožné, pokud po svém boku máte správné přátele. Důkazem je malý Zhang, kterému jeho dlouholetý kamarád Xu pomáhá překonat každodenní překážky života s onemocněním svalů. Xu je pro Zhanga rukama i nohama a ať svítí slunce nebo zrovna řádí bouře, svého nejlepšího kamaráda nosí do školy a ve škole na zádech každý den.

O přátelství mezi dvěma malými chlapci v čínské provincii S’-čchuan nedávno informovala čínská média, která příběh kamarádství do deště zaujal. Xu, který je vysoký a silný, tvrdí, že je mu ctí být Zhangovi oporou a dodává, že nosit svého kamaráda pro něj není nic těžkého. „Vážím více než 40 kilogramů, Zhang váží okolo 25 kilogramů. Je pro mě lehký skoro jako pírko, unesu ho bez problémů,“ tvrdí Xu.

Zatímco Xu říká, že pomáhat Zhangovi pro něj není nic těžkého, Zhang na druhou stranu tvrdí, že neexistuje způsob, jakým by Xuovi dostatečně poděkoval. „Xu je můj nejlepší kamarád. Každý den se se mnou učí, povídá si se mnou a hraje si se mnou. Jsem mu moc vděčný za to, že se o mě každý den takhle stará,“ pověděl Zhang Ze.

Xu Bingyang se nabídl už v první třídě, že bude Zhangovi pomáhat. Nebýt jeho, nemohl by postižený chlapec chodit do normální školy. Xu si řekl, že pokud by mu nepomohl on, zřejmě by to neudělal nikdo. Mezi chlapci se vytvořilo silné pouto a mnozí včetně jich samotných věří, že jejich přátelství vydrží skutečně navždy.

Mohlo by vás zajímat

Další články