Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Dojemné osvobození slona: Rajů trpěla 50 let, když ji zachránili, plakala štěstím!

Slonice Rajů byla konečně zachráněna.
+ dalších 2 fotografií

Indická slonice Rajů trpěla a hladověla 50 let v řetězech, než ji záchranáři vysvobodili. Ze záchranné akce vznikly velmi dojemné fotky.

Rajů se dokonce po záchraně úlevou rozplakala. Doteď žila v neutěšených podmínkách v Uttar Pradesh v Indii, kde ji ulovili jako mládě a její matku zastřelili. Rajů byla od slůněte v řetězech a do záchranné akce nevěděla, co to je svoboda. Trpěla hlady a přežívala pouze na jídle, co jí dali turisti. Ze zoufalství prý začala jíst i papírové pytlíky.

„Sloni jsou velmi inteligentní zvířata, prokazatelně cítí pocity smutku a my se tak můžeme jen domnívat, jaké pro Rajů bylo žít půl století v řetězech. Nebyla řádně krmena, turisté jí začali dávat sladkosti, když viděli, že ze zoufalství pojídá plast a papír,“ popisuje hrůzné podmínky Rajů jeden ze záchranářů.

Slonice byla zachráněna charitativní organizací Wildlife SOS a na její záchraně se podílelo 10 veterinářů a k nim se ještě připojilo 20 lesnických důstojníků a šest policistů. Rajů úspěšně převezli do bezpečí a teď na ni vybírají 10 tisíc liber, aby mohla začít nový život.

Mohlo by vás zajímat

Další články