Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Dojemně o zesnulé lásce Ladislava Freje: Gábinka byla smyslem jeho života, říká Aleš Cibulka

Aleš Cibulka s Ladislavem Frejem a jeho Gábinkou.
Zdroj: archiv A. Cibulky
+ Dalších 7 fotografií
ZPOVĚĎ
Řada přátel a kolegů Ladislava Freje (78) nyní jen šokovaně přihlíží tomu, jakou další krutou ránu osud tomuto herci přichystal. Ze soboty na neděli mu zemřela milovaná přítelkyně, která se měla stát jeho pátou ženou. Podle přítele mladého Sovy z Nemocnice na kraji města Aleše Cibulky byla Gábinka (†56) tou, kdo mu dal důvod radovat se ze života.

Ladislav Frej měl zase chuť žít

„S Gábinkou jsme si velmi sedli, měla velký smysl pro humor. Podařila se jí úžasná věc, vrátit Láďu do života. Byli spolu dvanáct, třináct let, přesně si to netroufnu odhadnout. Co odešla paní Věra Galatíková, Gábinka mu v jeho věku vrátila chuť žít,“ řekl eXtra.cz Aleš Cibulka

Byla neskutečně živočišná, optimistická, rozdávala obrovské množství energie. Byla motorem jeho života. Co se mi hodně líbilo, bylo to, že se jí podařilo jejich dvě rodiny včetně už dospělých dětí skloubit natolik, že nikdo netušil, kdo z jaké famílie je. Nedělala rozdíly mezi tím, kdo je její dítě nebo vnuk a kdo z Láďovy strany. Byla tmelícím prvkem obou rodin, držela je nad vodou. Opanovala kuchyni, neustále vařila, smažila. Láďovi dodávala spoustu síly,“ pronáší dojemně Cibulka.

První dáma domácnosti

„A kdo Láďu zná, ví, že je nesmírně galantní k ženám, takže Gábinka si připadala jako první dáma domácnosti,“ přidává.

„S Láďou jsme hodně ve styku díky tomu, že byl Michalovým (Cibulkův partner Michal Jagelka – pozn. red.) třídním profesorem na pražské konzervatoři. Měl jsem k němu proto dveře otevřené. S Gábinkou jsme pak například před nějakým časem točili pořad Můžu dál?“ říká rozhlasový a televizní moderátor.

Fingovaná svatba

Ten jednou Ladislava Freje s jeho Gábinkou vyděsil.

„Ke stému dílu pořadu Sejdeme se na Cibulce jsem si vymyslel taškařici. Ušil jsem na ně boudu. Domluvili jsme se, že uděláme jejich fingovanou svatbu. Už tehdy totiž uvažovali o tom, že by se vzali. Tak jsme jim to zařídili. Sehnali jsme svědky, Gábinky rodinu, Láďovy děti a podobně. Povedlo se nám pozvat i dámu z městského úřadu, zastupitelku Prahy 5,“ vzpomíná.

Svatbu chtěli v soukromí

„Nakonec jsem je oddal, hráli jsme si ale dál na to, že je to legrace. Paní z úřadu pak s vážným výrazem ve tváři řekla, že pokud zastupitelstvo schválí někoho jako oddávajícího a nechybí další náležitosti jako státní znak, který jsme také měli, je to právoplatné,“ vybavuje si.

„Ztuhnul jim úsměv, nakonec jsme to ale přiznali, že jde o fór, tak si oddechli. Chtěli si tu svou velkou chvilku užít po svém v rodinném kruhu. Láďa mi to v legraci pak často připomínal,“ vypráví Aleš Cibulka.

Smutná zpráva

„Láďa nám tu smutnou zprávu o úmrtí Gábinky sdělil v neděli. Sledovali jsme, co se kolem její nemoci děje a moc jsme jí s Michalem drželi palce. Ona si to opravdu nezasloužila. Je nám to moc líto. Vůbec si nedovedeme představit, jaké to pro Láďu nyní je. Držíme mu moc palce, aby to zvládl. Osud se s ním opravdu vůbec nemazlil,“ dodal Cibulka.

Související články

Další články