Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Dojemně o hypochondrii Josefa Aloise Náhlovského (†72): Pepa umíral 22 let. Podle kartářky tu už dávno neměl být

Zemřel Josef Alois Náhlovský.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 7 fotografií
PŘÁTELSTVÍ

Přinášíme druhou část povídání s velkou kamarádkou Josefa Aloise Náhlovského (†72) Veronikou Záhorskou, která patřila k jeho nejbližším. Jaký ve skutečnosti byl? Proč měl hrůzu z dětských úrazů? Co mu nejvíc ublížilo? A čím ji dokázal odbourat? O tom se rozpovídala pro redakci eXtra.cz.

Josef Alois Náhlovský: Spousta fanynek

Veronika Záhorská podniká v lázeňství a vede také charitativní organizaci Korunka pomáhá. Právě v lázních se s bavičem Josefem Aloisem Náhlovským před 22 lety poznala a stali se z nich nerozluční přátelé. Právě o to víc se jí smrt kamaráda dotkla. Co nám o něm mezi slzami láskyplně řekla?

Měl sice byt v Ústí, v Luhačovicích si to ale tak zamiloval, že si zde koupil dům a také tam bydlel, pendloval mezi dvěma domovy.

Záhorská mu spravovala třeba Facebook. „Donedávna měl ještě tlačítkový telefon. Vždycky chtěl Facebook a Instagram, tak jsem mu s tím pomáhala. Vybíral si fotky, diktoval mi texty, které tam měly být. A byl strašně šťastný, jak na něj lidé reagovali. Většinou mu do zpráv psaly ženské, to už jsem mu ale říkala, aby si jim odpovídal sám,“ pousmála se jinak truchlící kamarádka.

Inteligentní cíťa

Televizní diváci znali Josefa Aloise Náhlovského jako baviče, tak trošku „tajtrlíka“, protože by možná mnoho z nich překvapilo, že ve skutečnosti byl docela přemýšlivý a velmi chytrý.

„Byl strašně inteligentní a sečtělý. Dva pokoje měl plné knih o historii. Dokázal hovořit úplně o všem, hlavně ale dějiny byly jeho velké téma. I o politice věděl všechno. Dokázal vyjmenovat, kdo, kdy komu sebral jaké území. Byl neskutečně chytrý s obrovským obzorem.

A zároveň byl neskutečně citlivý a vnímavý. Když kolem něj skákaly děti, měl neskutečnou hrůzu z toho, že spadnou a něco se jim stane. Strašně se o ně bál. O to víc jsem si vážila, že byl přesto schopný navštěvovat se mnou dětské domovy nebo jezdit do nemocnic, i za onkologicky nemocnými dětmi. Muselo to být pro něj těžké, ale jel tam, protože chtěl rozdávat radost. Doma mu asi slzička ukápla, ale v pomoci pomáhat druhým byl strašně silný,“ vzpomíná dojemně přítelkyně zesnulého baviče.

Hypochondrie nebyla hraná

Náhlovský byl také pověstný svou hypochondrií, z které si sám často dělal legraci. „Pepa umíral 22 let, co jsem ho znala. Když jsme se seznámili, říkal, že mu kartářka předpověděla smrt v 56 letech. Ubíhaly roky, pak slavil šedesát, pětašedesát i sedmdesátku,“ říká lehce pobaveně.

Na zdraví si stěžoval pořád. Když za mnou přišel do kanceláře, rovnou jsem se ho ptala, s čím má zrovna ten den problém. S oblibou jsem o něm říkala, že byl přenašečem energie. Přišel, naházel na mě všechny svoje trable a po hodině vysmátý slovně obšťastňoval naše pacientky všech věkových kategorií. S ženami to opravdu uměl skvěle. Ale co se týče těch jeho splínů: ptala jsem se ho, jak zrovna on může být komikem, na to odpovídal: ‚Já ale bavím lidi za peníze, ne zadarmo,‘“ cituje zesnulého kamaráda paní Veronika.

Covid mu ublížil

Nástup covidu mu prý hrozně ublížil. „Miloval lidi, moc rád se s nimi potkával. Byl šťastný, když mohl sedět s cizími tetičkami na kafi a všechny mohl bavit. A covid mu strašně ubral energii, sil a elánu do života. Strašně se bál, protože plíce měl opravdu nemocné. Co jsem ho znala, bylo to pro něj druhé nejtemnější období po odchodu Josefa Mladého. Strašně tím trpěl, že nemohl být mezi lidmi, opravdu je miloval,“ vysvětluje, co Josefu Aloisi Náhlovskému přitížilo.

Jeho nejbližší nebo partnerky věděli, že to s ním někdy opravdu nebylo jednoduché, ale na druhou stranu život s ním byl strašně krásný. Okolí pak ani nikdy nepoznalo, že byl občas ubrečený, protože když vyšel mezi lidi, pokaždé všechny zdravil, choval se k nim mile, nikoho neodmítl. V tom byl úžasný,“ pěje na Náhlovského ódy.

Nejsilnější vzpomínka

A při žádosti, jestli si vzpomene na nějakou silnou příhodu, se jí vybaví něco, co opakoval stále dokola.

„Těch srand, které jsme spolu zažili, byla spousta. Když ke mně Pepa přišel, neměl ve zvyku zaťukat, prošel přes mou asistentku a rovnou šel dovnitř. Kolikrát jen rozrazil dveře a já tu měla jednání. On jen řekl: ‚Nenechte se rušit‘ a sedl si a četl si noviny. Čekám, kdy zase kopne do dveří a opět se tu objeví,“ dodala už s neskrývaným pohnutím Veronika Záhorská.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy